інформація

                   

Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду до  6 місяців відбування покарання у вигляді арешту засуджено жителя Кам’янеччини, який зухвало, перебуваючи без законних підстав та дозволу на подвір’ї домогосподарства одного з сіл району, спричинив тілесні ушкодження власнику, який являється особою похилого віку, що по ступеню тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров’я.

Після тривалого розгляду справи, в ході якого обвинувачений всіма правдами та не правдами марно намагався уникнути відповідальності та причетності до вказаного злочину, за принципової позиції прокуратури, судом зловмисника визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України.

 Наразі, молодик готується до відбуття призначеного вироком суду покарання.

 

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура             

За позовом місцевої прокуратури забудовник м. Кам’янця-Подільського сплатить до бюджету 600 тис.грн.

Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, органи прокуратури продовжують активно реагувати на випадки недобросовісного виконання замовниками будівництва зобов’язань щодо пайової участі у створенні і розвитку інфраструктури.

 


За результатами розгляду позову Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури господарським судом Чернівецької області прийнято рішення про стягнення із кооперативу, який звів багатоквартирний житловий будинок у м. Кам’янці-Подільському, 600 тис.грн. до місцевого бюджету.

 


Законодавством визначено, що замовник, який має намір здійснити забудову земельної ділянки у відповідному населеному пункті, повинен взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, сплативши до бюджету відповідні кошти.

 


Також Закон зобов’язує замовника будівництва звернутись до органу місцевого самоврядування для укладення договору про пайову участь та перерахування коштів до бюджету.

 


Однак прокуратурою встановлено, що один із забудовників, нехтуючи своїм зобов’язанням, договір про пайову участь не уклав та пропозиції Кам’янець-Подільської міської ради взяти участь у створенні і розвитку інфраструктури населеного пункту проігнорував.

 


Вказане стало підставою для втручання органів прокуратури та стягнення із недобросовісного суб’єкта господарювання коштів в судовому порядку.

 

       Господарським судом задоволено позов місцевої прокуратури, у зв’язку з чим,

                                             у державну власність буде повернуто землі прибережної захисної смуги

   Місцевою прокуратурою виявлено факт передачі в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, без врахування того, що частина цієї земельної ділянки перебуває в межах прибережної захисної смуги і на неї поширюються обмеження встановлені законом.

Зокрема, при передачі приватному сільськогосподарському товариству земельної ділянки площею 13,0303 за межами населених пунктів Гуменецької (Думанівської) сільської ради, кадастровий номер 6822482500:03:008:0016 не враховано розміри та межі прибережної захисної смуги річки Смотрич, ні в договорі оренди, ні в технічній документації, не враховано та не встановлено обмеження щодо використання вказаної земельної ділянки, внаслідок чого порушено вимоги ст.ст. 59, 60 Земельного кодексу України та ст.ст. 85, 88 Водного кодексу України.

На усунення вказаних порушень, діючи на захист інтересів держави, місцевою прокуратурою подано позов до господарського суду Хмельницької області в інтересах Хмельницької ОДА до ТОВ «Енселко Агро» та Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та зобов’язання повернути земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Смотрич площею 0,93 га, який 26.11.2020 року задоволено, у зв’язку з чим, земельну ділянку водного фонду прибережної захисної смуги річки Смотрич буде повернуто у власність держави.

Прокуратура

 

                    ЗАВЕРШЕНО СУДОВИЙ РОЗГЛЯД У СПРАВІ ПРО НАНЕСЕННЯ ТЯЖКИХ ТІЛЕСНИХ УШКОДЖЕНЬ

    У листопаді 2020 року у справі щодо нанесення тілесних ушкоджень чоловіку, яке було вчинено у 2018 році на території міста Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району прийнято судове рішення у вигляді вироку. Обставини кримінального провадження: у квітні 2018 року мешканець міста під час словесної суперечки вкусив потерпілого за верхню губу, чим спричинив тілесне ушкодження у вигляді рани верхньої губи зліва з дефектом м’яких тканин та незначною деформацією губи.

Слідчим відділом Кам’янець-Подільського ВП ГУНП у Хмельницькій області у вказаному кримінальному провадженні проведено досудове розслідування, за результатами якого до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду направлено обвинувальний акт відносно вказаної особи за ознаками умисного спричинення тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило непоправне знівечення обличчя, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.

На суді свою вину обвинувачений визнав частково, однак за принципової позиції державного обвинувача та за результатами дослідження наданих прокурором доказів вдалося встановити обставини вчинення злочину. 9 листопада 2020 року у судовому розгляді цього провадження Кам’янець-Подільським судом прийнято рішення.

Обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення визнано винуватим та призначено реальне покарання у виді арешту на 6 місяців.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                         БЕЗХАЗЯЙНЕ МАЙНО - У ВЛАСНІСТЬ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.

Завдяки вжитим Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою заходам представницького характеру гідротехнічні споруди передано у комунальну власність Слобідсько-Кульчієвецької ОТГ.

Так, 9 листопада 2020 року Кам’янець-Подільським міськрайонним судом розглянуто та задоволено два позови місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність територіальної громади, а саме двох гідротехнічних споруд в с. Слобідка-Кульчієвецька на суму 39 тис. грн.

Отримавши вище зазначене майно у комунальну власність Слобідсько-Кульчієвецька сільська рада Кам’янець-Подільського району отримає додатковий ресурс для поповнення місцевого бюджету.

Прокуратура

 

                                                                       НА ЗАХИСТІ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ

   В ході здійснення представницьких повноважень Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою встановлено, що в березні 2019 року між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Хмельницькій області та одним з підприємців міста було укладено договір оренди нежитлового приміщення, що перебуває на балансі професійно-технічного навчального закладу та не використовувався з навчальною метою.

Разом з тим, орендар своєчасно своїх договірних зобов’язань за договором не виконував, внаслідок чого у нього утворилась заборгованість в сумі 64,4 тис. грн, від погашення якої останній ухилявся. Зважаючи на вказане, Кам’янець-Подільська місцева прокуратура звернулась з позовом про стягнення суми боргу в примусовому порядку.

Рішенням господарського суду Хмельницької області від 19.10.2020 позовні вимоги Кам’янець - Подільської місцевої прокуратури задоволено в повному обсязі, стягнуто з боржника на користь навчального закладу міста 64,4 тис. грн боргу.

ПРОКУРАТУРА

 

                                     Судом задоволено позов Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури

                           про стягнення до бюджету коштів за проїзд великоваговим транспортним засобом

    Господарським судом Хмельницької області задоволено позов прокуратури, заявлений в інтересах держави в особі Державної служби безпеки України з безпеки на транспорті (далі – Укртрансбезпека) до фізичної особи-підприємця про стягнення 5 тис. грн. за проїзд великоваговим транспортним засобом автомобільними дорогами загального користування.

Зверненню з позовом до суду передувало встановлення спеціалістами управління Укртрансбезпеки факту здійснення одним з підприємців міста перевезення вантажу із перевищенням вагових обмежень, встановлених Правилами дорожнього руху України. Передбачено, що перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

За своєю правовою природою плата за проїзд великоваговими транспортними засобами є не штрафною санкцією, а сумою відшкодування матеріальних збитків державі внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування. У зв’язку з відсутністю вищевказаного дозволу у перевізника, а також відмовою добровільно сплати кошти за проїзд з перевищенням установлених вагових обмежень великовагового транспортного засобу, місцева прокуратура звернулася до суду з відповідною позовною заявою.

Таким чином, місцевою прокуратурою, реалізуючи функцію представництва інтересів держави в суді, зроблено черговий крок у напрямку відновлення законності у сфері забезпечення утримання та експлуатації автомобільних доріг, а також наповнення бюджету.

Прокуратура

 

                                     Судом, за результатами розгляду позову місцевої прокуратури,

                                                зобов’язано повернути земельну ділянку

    Згідно із ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

   Відповідно до ч. 3 ст. 116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян проводиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання. Відповідно до ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 гектара.

    Вивченням питання законності надання земельних ділянок державної власності на території Довжоцької сільської ради встановлено, що наказом Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області передано у власність жителю Кам’янець-Подільського району земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 2 га, що знаходиться за межами населених пунктів Довжоцької сільської ради Кам’янець-Подільського району.

     Разом з тим, встановлено, що вказаний громадянин, на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку у 2007 році отримав земельну ділянку в с. Довжок з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства площею 1,80 га.           Враховуючи, що на час отримання спірної земельної ділянки громадянин використав своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання, місцевою прокуратурою заявлено позов до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду про визнання недійсним наказу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області та повернення державі спірної земельної ділянки.

28 вересня 2020 року Кам’янець-Подільським міськрайонним судом позов місцевої прокуратури розглянуто та задоволено в повному обсязі.

Прокуратура

 

                                  За використання землі, недобросовісного землекористувача зобов’язано сплатити

                                   до бюджету 850 тис. грн. за позовом Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури

Прокуратурою, реалізуючи функцію представництва інтересів держави в суді, виявлено порушення вимог земельного та іншого законодавства при використанні земельної ділянки комунальної власності на території м. Кам`янця-Подільського. Встановлено, що з 2004 року фізична особа-підприємець є власником газової автозаправочної станції у м. Кам’янці-Подільському.

Рішенням міської ради власнику нерухомості затверджено проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки. Однак, всупереч вимогам законодавства та рішенню органу місцевого самоврядування, з того часу правовстановлюючі документи, що посвідчують право користування землею площею більше 1 га, так і не оформлені.

У зв’язку із цим, ділянка використовується безоплатно, бюджет територіальної громади недотримує значні кошти, що і стало підставою для захисту прокурором інтересів держави у суді. За результатами розгляду позовних вимог Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури, рішенням господарського суду Хмельницької області недобросовісного землекористувача зобов’язано сплатити на користь міської ради безпідставно збережені кошти орендної плати за використання земельної ділянки комунальної власності.

Так, відповідно до рішення суду з відповідача на користь Кам’янець-Подільської міської ради підлягає стягненню близько 850 тис. грн. Таким чином, місцевою прокуратурою зроблено черговий крок у напрямку відновлення законності у сфері земельних правовідносин.

Прокуратура

 

                                          РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ПРОКУРАТУРИ ЩОДО ДОДЕРЖАННЯ

                                           КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН ТА ПРАВ ЛЮДИНИ,

          ПЕРЕДБАЧЕНИХ ЄВРОПЕЙСЬКОЮ КОНВЕНЦІЄЮ ПРО ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ ТА ОСНОВОПОЛОЖНИХ СВОБОД

Прокуратура України відповідно до перехідних положень Конституції України продовжує виконувати функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою регулярно проводяться перевірки щодо додержання законів уповноваженими органами та суб’єктами, які здійснюють діяльність у вказаній сфері, а в разі виявлення порушень вносяться відповідні акти реагування.

Зокрема, місцевою прокуратурою у 2020 році за результатами проведених перевірок ізолятора тимчасового тримання №6 та діяльності роти конвойної служби Головного управління Національної поліції в області внесено 8 актів реагування щодо усунення порушень та додержання вимог законодавства, задля додержання конституційних прав громадян та прав людини, передбачених Європейською конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, а також забезпечення режиму у місцях попереднього ув’язнення.

За результатами розгляду даних актів реагування 9 посадових осіб у 2020 році притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Робота на вказаному напрямі відповідно до перехідних положень Конституції України продовжується на період набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                Продовжують мати місце випадки порушення вимог щодо своєчасного подання декларації,

                                                зокрема посадовими особами юридичної особи публічного права

    Згідно чинного законодавства України обов’язком посадовців є відкрите звітування перед суспільством про свої доходи та витрати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

      Станом на початок жовтня 2020 року наявні ряд випадків виявлення несвоєчасного подання посадовими особами юридичної особи публічного права (начальниками відділів, головними бухгалтерами та ін.) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

    Загалом періодами несвоєчасної подачі були з 2017 року по 2019 рік.

Поширеними причинами несвоєчасної подачі стали незнання законодавства. Однак, відповідно до ст. 68 Конституції України незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. За кожним виявленим фактом уповноваженою службовою особою складено протоколи за ч.1 ст. 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).

За результатами розгляду вказаних протоколів місцевим судом, винних осіб притягнуто до відповідальності та накладено стягнення. Нагадуємо, що особам на яких поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» необхідно подавати: щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; перед звільненням та після звільнення. Крім цього, у разі суттєвих змін в майновому стані декларанта, останньому обов’язково необхідно подавати відповідні повідомлення через особистий кабінет користувача-декларанта.

ПРОКУРАТУРА

 

                                    Місцева прокуратура продовжує вживати заходи представницького характеру

                                  щодо збільшення розміру орендної плати за використання земель водного фонду

Місцевою прокуратурою проводиться вивчення відповідності розміру орендної плати за використання земель водного фонду нормативно грошовій оцінці землі, в результаті чого виявлено факт заниження розміру орендної плати у договорі оренди земельної ділянки (ставка), де орендарем нормативно грошова оцінка земельної ділянки водного фонду, розташованої за межами населених пунктів не проводилась, орендна плата не відповідає вимогам чинного законодавства.

На усунення вказаних порушень, діючи на захист інтересів держави, місцевою прокуратурою, 22.09.2020 до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду направлено позовну заяву в інтересах держави в особі Хмельницької обласної державної адміністрації, Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації до фізичної особи (орендаря) про внесення змін до договору оренди водного об’єкта (ставка) загальною площею 6 га, що розташований за межами населених пунктів Староушицької селищної ради з метою приведення у відповідність розміру орендної плати нормативно-грошовій оцінці землі, де розмір орендної плати збільшиться на 6 тис. грн.

Пркуратура

 

                                   Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді,

                                  органи прокуратури вживають заходи реагування на випадки недобросовісного

          виконання замовниками будівництва обов’язку щодо пайової участі у створенні і розвитку інфраструктури населеного пункту.   Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою в інтересах держави в особі Кам’янець-Подільської міської ради заявлено позов про стягнення з житлово-будівельного кооперативу 600 тис грн збитків, завданих невиконанням зобов’язання щодо сплати пайової участі у створенні та розвитку інфраструктури міста.

Встановлено, що кооперативом збудовано 9-поверховий житловий будинок у місті Кам’янці-Подільському, який здано в експлуатацію ще у січні минулого року.

Всупереч вимог закону замовник із заявою про укладення договору до міської ради не звернувся, документів, необхідних для визначення розміру пайової участі та укладення договору не надіслав, коштів пайової участі на створення і розвиток зазначеної інфраструктури до місцевого бюджету не сплатив. У зв’язку із тим, що замовник будівництва вимоги законодавства та пропозиції міської ради щодо укладення договору про пайову участь проігнорував, прокуратурою вжито заходів до стягнення цих коштів у судовому порядку.

Прокуратура

                                                 Місцева прокуратура вимагає повернення у державну власність 2

                         земельних ділянок на території Китайгородскої сільської ради загальною площею 4 га на суму 240 тис. грн.

            Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області (далі ГУ Держгеокадастру) прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 2 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Китайгородської сільської ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 4 га, вартістю 240 000 грн., які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

Встановлено, що на час отримання спірних земельних ділянок громадяни, вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання. Таким чином, всупереч вимог Земельного кодексу України, при зверненні до ГУ Держгеокадастру у області із заявою, надавали недостовірну інформацію про те, що не використали право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Таким чином, 2 спірних земельних ділянок, загальною площею 4 га вартістю 240 000 грн. вибули з державної власності та в подальшому відчужені на користь третіх осіб. У зв’язку із явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання недійсним наказів Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про надання у власність 2 земельних ділянок, розташованих на території Кам’янець-Подільського району та витребування цих земельних ділянок на користь держави.

Прокуратура

                                     Місцева прокуратура вживає заходів до стягнення коштів з перевізників,

                                  які надають послуги із перевезення вантажу без дозволу на рух автомобільними

            дорогами загального користування при перевищенні транспортним засобом нормативних вагових параметрів.

Статтєю 33 Закону України "Про автомобільні дороги" передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Відповідно до ч.3 ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п’яти відсотків.

Таким чином, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів. Управлінням Укртрансбезпеки при виявленні вказаних порушень складається акт перевірки, та проводиться розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування.

Кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету. У випадку, коли визначена плата за проїзд, неоскаржена та несплачена перевізником у встановлені чинним законодавством строки, вона набуває статусу заборгованості перед Державним бюджетом України.

В зв’язку з невжиттям Державною службою України з безпеки на транспорті, як органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю, в судовому порядку позов подається прокуратурою.

Так, в поточному році Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою заявлено три позови в інтересах Державної служби України з безпеки на транспорті до порушників на загальну суму 63 тис. грн.

Прокуратура

                        Правоохоронцями розкрито ряд крадіжок, вчинених з проникненням в житло

Завдяки скоординованим місцевою прокуратурою заходам та належно спланованими слідчими (розшуковими) діями працівниками Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області розшукано зловмисника, що вчинив ряд крадіжок із проникненням в житло на території Кам'янець-Подільського району.

Наразі, останньому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло), обвинувальний акт за вказаними епізодами злочинної діяльності скеровано до суду для розгляду по суті пред’явленого обвинувачення. Окрім того, СВ Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування стосовно вказаної особи ще у двох кримінальних провадженнях за фактами таємного викрадення майна, поєднаного з проникненням в житло.

Згідно ч. 3 ст. 185 (крадіжка, поєднана з проникненням у житло) Кримінального кодексу України зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років. Разом з тим, правоохоронцями перевіряється інформація щодо можливої причетності вказаної особи до вчинення інших майнових злочинів на території району та м. Кам'янця-Подільського.

Прокуратура

 

                              Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду поставлено крапку

у кримінальному провадженні про обвинувачення, раніше неодноразово засудженого за корисливі злочини, мешканця одного з сіл Кам’янеччини, який вчинив ряд крадіжок.

Так, зловмисник знаходячись поблизу сільського магазину, переконавшись, що за його діями ніхто не спостерігає викрав із поліетиленового пакету, залишеного відвідувачем без нагляду, мобільний телефон, який згодом здав у ломбард. На цьому чоловік не зупинився, згодом за місцем свого проживання, шляхом вільного доступу проник через незачинені двері до кімнати брата, звідки із шкатулки, яка знаходилася в серванті, викрав золоті вироби, які також реалізував до ломбарду.

Наразі, вирок суду набрав законної сили, молодик направлений для відбуття призначеного вироком суду покарання у місцях позбавлення волі.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

 

                                                ПРОКУРАТУРА ВСТАНОВИЛА ОДИН ІЗ МОЖЛИВИХ ШЛЯХІВ НАДХОДЖЕННЯ

                                                                ЗАБОРОНЕНИХ ПРЕДМЕТІВ У МІСЦЯ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

   Прокуратура України відповідно до перехідних положень Конституції України продовжує виконувати функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури продовжується робота з протидії надходженню заборонених предметів у місця позбавлення волі. Як раніше повідомлялось, місцевою прокуратурою за результатами проведеної перевірки ІТТ №6 та конвойної служби ГУНП в області внесено акт реагування щодо усунення порушень та додержання вимог законодавства по факту виявлення 21.05.2020 працівниками Державної установи «Хмельницький слідчий ізолятор» під час особистого обшуку ув’язненого заборонених для зберігання та використання предметів, а саме двох мобільних телефонів.

В подальшому, продовжуючи проведення перевірки за вказаним фактом з метою встановлення шляхів надходження заборонених предметів у місця позбавлення волі, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою встановлено факт зловживання службовим становищем посадовою особою ізолятора тимчасового тримання, а саме надання ув’язненому заборонених предметів з метою одержання неправомірної вигоди.

У зв’язку із виявленим, місцевою прокуратурою місцевою прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем), проведення досудового розслідування у якому доручено територіальному управлінню

Державного бюро розслідувань, розташованому у місті Хмельницькому. Робота на вказаному напрямі відповідно до перехідних положень Конституції України продовжується на період набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                     Місцева прокуратура продовжує вживати заходи представницького характеру

                                    та вимагає повернення у державну власність землі прибережної захисної смуги

Місцевою прокуратурою виявлено факт передачі в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, без врахування того, що частина цієї земельної ділянки перебуває в межах прибережної захисної смуги і на неї поширюються обмеження встановлені законом.

Зокрема, при передачі приватному сільськогосподарському товариству земельної ділянки площею 13,0303 за межами населених пунктів Гуменецької (Думанівської) сільської ради, кадастровий номер 6822482500:03:008:0016 не враховано розміри та межі прибережної захисної смуги річки Смотрич, ні в договорі оренди, ні в технічній документації, не враховано та не встановлено обмеження щодо використання вказаної земельної ділянки, внаслідок чого порушено вимоги ст.ст. 59, 60 Земельного кодексу України та ст.ст. 85, 88 Водного кодексу України.

На усунення вказаних порушень, діючи на захист інтересів держави, місцевою прокуратурою подано позов до господарського суду Хмельницької області в інтересах Хмельницької ОДА до ТОВ «Енселко Агро» та Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та зобов’язання повернути вказану земельну ділянку вартістю 347 тис. грн.

Прокуратура

 

                                            Судом, за результатами розгляду позову місцевої прокуратури,

                                    орендаря зобов’язано внести зміни до договору оренди земельної ділянки.

У зв’язку з проведенням загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою вжито х заходів щодо приведення у відповідність до вимог законодавства розміру орендної плати за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

Так, місцевою прокуратурою спрямовувались листи на адреси сільських рад Кам’янець-Подільського району про приведення у відповідність до вимог законодавства розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення у договорах оренди земельних ділянок переданих у комунальну власність.

Розглянувши вказані листи місцевої прокуратури, органами місцевого самоврядування району направлено на адреси орендарів листи-пропозиції про внесення змін до договорів оренди. За результатами вжитих заходів представницького характеру щодо досудового врегулювання спору між сільськими радами, з метою збільшення надходжень до бюджету, укладено додаткові угоди до договорів оренди землі. Разом з тим, щодо орендарів, які відмовились укласти вищевказані додаткові угоди, прокуратурою заявлено позови до суду про внесення змін до договорів оренди землі.

За результатами розгляду Кам’янець-Подільським міськрайонним судом позову місцевої прокуратури, 23 липня 2020 року позов про внесення змін до договору оренди земельної ділянки площею 43 га на території Слобідсько-Рихтівської сільської ради в частині приведення у відповідність чинному законодавству нормативної грошової оцінки та орендної плати за землю задоволено. Вказане, призведе, в подальшому, до збільшення щорічного надходжень до місцевого бюджету на 8 тис. грн.

Прокуратура

                                                                   

                                                             Кримінальні проступки: швидке розслідування.

       Якщо раніше всі кримінальні правопорушення вважалися злочинами, то з 1 липня 2020 року вони поділятимуться на злочини і кримінальні проступки. Причому для кожного виду кримінальних правопорушень буде передбачена своя окрема процедура досудового розслідування.

Законом змінено класифікацію кримінальних правопорушень на кримінальні проступки, нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі злочини. Кримінальним проступком визначено діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 000 грн) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

До кримінальних проступків віднесено такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство, керування транспортом у стані сп’яніння, тощо. Проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі (службові особи підрозділу дізнання органу Нацполіції).

Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені строки – не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках на строк у строк до одного місяця. У свою чергу прокурор зобов'язаний не пізніше трьох днів після отримання повідомлення про підозру особі разом із матеріалами дізнання (а якщо затримали нетверезого підозрюваного - протягом 24 годин) або закрити кримінальне провадження, або повернути матеріали дізнавачу і подовжити строк дізнання, або звернутися до суду з обвинувальним актом, а при ознаках скоєння злочину направити провадження для проведення досудового слідства. Суд, отримавши обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку, має протягом 5 днів або у разі затримання підозрюваного у визначенні строки затримання призначити судовий розгляд.

кщо обвинувачений не оспорює встановлені обставини порушення і згоден з розглядом обвинувального акта, суд розглядає обвинувальний акт без розгляду у судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.

ПРОКУРАТУРА

                                                           ПРОКУРАТУРА ПРОТИДІЄ ГРАЛЬНОМУ БІЗНЕСУ

   Правоохоронними органами області продовжується робота з припинення діяльності на території області заборонених законом гральних закладів. Працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України (зайняття гральним бізнесом), досудове розслідування у якому здійснюється слідчим відділом Кам’янець-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області.

В межах вказаного провадження 22 червня цього року у місті Кам’янці-Подільському викрито підпільний гральний заклад. У приміщенні, де незаконно організовано гральний бізнес, виявлено та вилучено 11 одиниць комп’ютерної техніки.

На даний час проводяться першочергові, невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів, а також вживаються заходи для встановлення осіб, причетних до вчинення вказаного злочину. З метою забезпечення збереження речових доказів та подальшого проведення відповідних експертиз до суду скеровано клопотання про накладення на вилучене майно арешту.

ПРОКУРАТУРА

 

                                   Кам’янець-Подільська місцева прокуратура вимагає визнати недійсною угоду,

                    якою неправомірно збільшено ціну закуплених за бюджетні кошти паливно-мастильних матеріалів

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог законодавства при проведенні публічних закупівель одним із комунальних підприємств. Встановлено, що у грудні минулого року тендерним комітетом підприємства визначено переможця відкритих торгів, з яким укладено договір про закупівлю за бюджетні кошти більше 81 тис літрів дизельного палива. Відповідно до умов правочину загальна вартість товарної продукції склала 1,7 млн грн.

Водночас, відразу після цього, всупереч норм Закону України «Про публічні закупівлі» та положень укладеного договору, між замовником та постачальником укладено додаткову угоду, якою загальні обсяги пального, що планується закупити, зменшено на 3,6 тис літрів. При цьому, після внесення змін щодо обсягів закупівлі ціна договору лишилась сталою. Таким чином, протиправно збільшено ціну за одиницю товару, що не відповідає вимогам тендерної документації.

Разом з тим, згідно інформації Торгово-промислової палати у Хмельницькій області, ринкові ціни на пальне з часу проведення закупівлі та до моменту укладення додаткової угоди не змінились. Тому, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання зазначеної додаткової угоди до договору про закупівлю недійсною.

Позов прокурора перебуває на розгляді в господарському суді Хмельницької області.

ПРОКУРАТУРА

                                    Кримінальна відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного,

                   наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції

На підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», Кримінальний кодекс України доповнено статтею 286-1 (Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції).

Так, з 01.07.2020 адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП, тобто керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, буде кримінальним проступком, що є одним із видів кримінального правопорушення, який буде розслідуватись у формі дізнання, загальний строк досудового розслідування якого не може перевищувати одного місяця.

Таким чином, з 01.07.2020 особи за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, будуть притягуватись до кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 286-1 КК України. Санкція ч. 1 ст. 286-1 КК України передбачає покарання у виді штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 до 34000 грн.) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Ті самі дії, вчинені повторно, - караються штрафом у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51000 грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років (ч. 2 ст. 286-1 КК України). З огляду на викладене, законодавець передбачив більш суворіше покарання за керування автомобілем в стані сп’яніння, а також негативні наслідки у вигляді судимості у разі притягнення особи до кримінальної відповідальності за ст. 286-1 КК України.

Кам'янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                            Почастішали випадки крадіжок парфумів з магазинів

У поточному році працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури неодноразово підтримувалось обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо таємного викрадення парфумів з магазинів «ЕВА» ТзОВ «РУШ».

Так, за результатами досудового розслідування, проведеного під процесуальним керівництвом прокуратури встановлено, що 23 листопада 2019 року жителька міста Кам’янець-Подільський знаходячись у приміщенні магазину «ЕВА-1830» ТОВ «РУШ», що розташований по вул. Героїв Небесної Сотні 42, в місті Кам’янці-Подільському, умисно, із торгівельної полиці з продажу парфумів вказаного магазину таємно викрала парфумовану жіночу воду марки «Еклат д'Арпеж» Тестер. Інша місцева жителька 07 березня 2020 року знаходячись у приміщенні магазину «ЕВА-1821» ТзОВ «РУШ», що розташований по вул. Соборній 29, в місті Кам’янці-Подільському таємно викрала таку ж парфумовану воду, чим завдала майнової шкоди потерпілій стороні.

Обвинувальні акти за вказаними фактами направлено на розгляд до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду. Вироками суду, винесеними 07.02.2020 та 01.06.2020 винних засуджено та призначено покарання у виді штрафу.

ПРОКУРАТУРА

              ПРОКУРАТУРА ПРОТИДІЄ НАДХОДЖЕННЮ ЗАБОРОНЕНИХ ПРЕДМЕТІВ У МІСЦЯ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

Прокуратура України відповідно до перехідних положень Конституції України продовжує виконувати функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою регулярно проводяться перевірки щодо додержання законів уповноваженими органами та суб’єктами, які здійснюють діяльність у вказаній сфері, а в разі виявлення порушень вносяться відповідні акти реагування.

Так, місцевою прокуратурою за результатами проведеної перевірки ІТТ №6 та конвойної служби ГУНП в області внесено акт реагування щодо усунення порушень та додержання вимог законодавства по факту виявлення 21.05.2020 працівниками Державної установи «Хмельницький слідчий ізолятор» під час особистого обшуку ув’язненого заборонених для зберігання та використання предметів, а саме двох мобільних телефонів. Таким чином, місцевою прокуратурою ініційовано перед керівником вищого рівня проведення службового розслідування за вказаним фактом та притягнення винних до передбаченої законом відповідальності.

Робота на вказаному напрямі відповідно до перехідних положень Конституції України продовжується на період набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                   Жителя міста Кам’янця-Подільського, який позбавив будинок телефонного та інтернет зв’язку, засуджено.

Працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури у суді доведено вину мешканця міста Кам’янця-Подільського, який таємно викрав кабелі лінії зв’язку, чим спричинив тимчасове припинення зв’язку 8 абонентам телефонного зв’язку та 2 абонентам інтернет зв’язку.

За результатами досудового розслідування, проведеного під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури слідчим відділом Кам’янець-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області, встановлено, що один із місцевих жителів перебуваючи у підвальних приміщеннях під’їздів будинку по вул. Молодіжна в місті Кам’янці-Подільському, попередньо відрізавши за допомогою ножа, який знайшов у підвальному приміщенні серед сміття, три частини кабельної лінії зв’язку, умисно пошкодив кабельну лінію міського, міжміського та інтернет зв’язку, що призвело носії інформації на певний час у непридатний за їх цільовим призначенням стан, чим спричинив тимчасове припинення зв’язку 8 абонентам телефонного зв’язку та 2 абонентам інтернет зв’язку даного будинку. Обвинувачений свою вину визнав повністю та відшкодував завдані збитки

. Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду засудженому призначено покарання у виді штрафу у розмірі 1700 гривень.

ПРОКУРАТУРА

                                                        Шахраї понесли заслужене покарання.

За принципової позиції Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури шахрайка понесла заслужене покарання у виді позбавлення волі строком на шість роки. Схема, якою послуговувалася злочинниця, була не складна, однак спрацювала доволі ефективно.

Так, перебуваючи в місті Кам’янець-Подільському у червні 2015 року, циганка К. увійшла в довіру до місцевої мешканки та повідомила останній про наявність у неї смертельно хворої бабусі та батька, які насправді хворіли та застосувавши до неї методи гіпнозу, вказала єдиний метод спасіння – винести усі гроші з дому та золоті вироби, повідомивши при цьому, де вони приблизно знаходяться у квартирі потерпілої. Лише після проведення очищувального обряду над матеріальними цінностями, біда та хвороби покинуть родину потерпілої. Не сумніваючись у щирості слів шахрайки, потерпіла на протязі дня принесла золоті вироби та грошові кошти своїх рідних на загальну суму біля 700 тис. грн. та віддала їх злочинниці.

Отямившись через деякий час, потерпіла виявила відсутність як матеріальних цінностей так і шахрайки, зрозуміла що її ошукали, після чого звернулась до поліції. Встановити особу злочинця вдалось лише у 2018 році, оскільки остання проходила свідком у схожих злочинах, скоєних на території інших регіонів України.

Під час досудового розслідування кримінального провадження, обвинувачена К. повністю спростовувала свою причетність до скоєного кримінального правопорушення та повідомила, що у місті Кам’янець-Подільському ніколи не була. В ході судового розгляду, стороною обвинувачення незаперечними доказами було підтверджено її перебування в місті Кам’янець-Подільському у місці та часі вчиненого злочину, про які вказала потерпіла.

Зазначені обставини переконали колегію суддів Кам’янець-Подільського міськрайонного суду у винуватості К. Не погоджуючись із прийнятим рішенням, сторона захисту подала апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду. Вердикт апеляційної інстанції був аналогічним Кам’янець-Подільському міськрайонному суду, а тому найближчі шість років шахрайка проведе за гратами. Зазначені події повинні стати наукою як для самих злочинців так і їх потенційних жертв.

ПРОКУРАТУРА

                                             Місцева прокуратура продовжує вживати заходи представницького

                                  характеру та вимагає повернення у державну власність 95 земельних ділянок на території

                                    Староушицької селищної ради загальною площею 190 га на суму 11 400 000 грн.

Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 95 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 190 га та загальною вартістю 11 400 000 грн., які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

На час отримання спірних земельних ділянок громадяни, які отримали вказані земельні ділянки (загальною площею 190 га та загальною вартістю 11 400 000 грн.) вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання.

Таким чином, всупереч вимог ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України, при зверненні до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою, надавали недостовірну інформацію про те, що не використали право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. За змістом ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Оскільки передумовою набуття права власності третіх осіб на вказані земельні ділянки було попереднє незаконне їх вибуття із державної власності з порушенням вимог Земельного кодексу, а тому відповідно поза волею держави, інтереси держави підлягають захисту шляхом повернення до державної власності цих земельних ділянок.

Таким чином, 95 спірних земельних ділянок, загальною площею 190 га вартістю 11 400 000 грн. вибули з державної власності, поза волею держави в особі уповноваженого органу на розпорядження земельними ділянками даної категорії та в подальшому відчужені на користь третіх осіб. У зв’язку із явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави, прокуратура упродовж січня-травня поточного року звернулась до суду з вимогами витребування 95 земельних ділянок на користь держави.

ПРОКУРАТУРА

                                                                    Легких грошей не буває

        Кам’янець-Подільським ВП ГУНП за процесуального керівництва Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом здійснення двома мешканцями міста Кам’янця-Подільського пограбувань громадян та вчинення шахрайських дій.

Як було встановлено, за період 2019 року вказані особи здійснили 18 злочинів, потерпілими у яких є, як правило, мешканці міста, які темної пори доби повертались додому. Очікуючи свою жертву в безлюдному місці, молодики із застосуванням фізичної сили відбирали у потерпілих мобільні телефони, або заволодівали ними під приводом здійснення телефонних дзвінків, після чого із викраденим зникали з місця події. На даний час вказаним особам обрано запобіжний захід в виді тримання під вартою, за вчинене їм загрожує покарання в виді позбавлення волі на строк до 6 років.

ПРОКУРАТУРА

                                                    ПРОКУРАТУРА ПРОТИДІЄ ГРАЛЬНОМУ БІЗНЕСУ

Правоохоронними органами області продовжується робота з припинення діяльності на території області заборонених законом гральних закладів. Працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України (зайняття гральним бізнесом), досудове розслідування у якому здійснюється слідчим відділом Кам’янець-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області.

В межах вказаного провадження 13 травня цього року у місті Кам’янці-Подільському викрито підпільний гральний заклад. У приміщенні, де незаконно організовано гральний бізнес, виявлено та вилучено 12 одиниць комп’ютерної техніки. На даний час проводяться першочергові, невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів, а також вживаються заходи для встановлення осіб, причетних до вчинення вказаного злочину.

З метою забезпечення збереження речових доказів та подальшого проведення відповідних експертиз до суду скеровано клопотання про накладення на вилучене майно арешту.

ПРОКУРАТУРА

                            За недбале керування транспортним засобом винуватець постав перед судом

Правила дорожнього руху - перелік правил, що регулюють обов'язки водіїв транспортних засобів та пішоходів, а також технічні вимоги, визначені до транспортних засобів для забезпечення безпеки дорожнього руху. Всупереч визначеним правилам дорожнього руху, водії продовжують їх порушувати.

Так, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою здійснювалось підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні про вчинення водієм кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 286 КК України. Досудовим розслідуванням було встановлено, що водій керуючи вантажним автомобілем та рухаючись заднім ходом по тротуарі, після розвантаження товару в магазині, в порушення вимог Правил дорожнього руху України, діючи недбало та необережно, не врахував дорожню обстановку, не звернувся за допомогою до сторонніх осіб задля безпечного з’їзду із тротуару, не впевнився у відсутності пішоходів позаду свого автомобіля та допустив наїзд на чоловіка похилого віку, який вигулював домашнього вихованця.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пішохід отримав тілесне ушкодження у вигляді закритого перелому великогомілкової кістки та закритого перелому малогомілкової кістки, що відносяться до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості. За результатами розгляду вказаного кримінального провадження водій визнав свою вину та розкаявся. Санкція ч.1 ст. 286 КК України передбачає покарання у виді штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправних робіт на строк до двох років, арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

ПРОКУРАТУРА

                                                  Діяльність Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури

                                на території міста Кам’янець-Подільський та Кам’янець-Подільського району

Так, упродовж 3 місяців 2020 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 382 кримінальних правопорушень, вчинених на території міста, що на 1,8% менше, ніж за аналогічний період минулого року (389) у районі - 128 кримінальних правопорушень (на 17,4% менше, ніж у 2019 р. (155).

Виходячи з конституційних повноважень, основні зусилля прокуратури спрямовані на те, щоб результати судового розгляду кримінальних проваджень (справ) сприяли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави. Відтак вживалися організаційні та практичні заходи до підвищення якості підтримання державного обвинувачення в судах. До суду прокурорами протягом 3 місяців 2020 року направлено 73 кримінальних провадження з обвинувальними актами по місту Кам’янець-Подільський та 23 по Кам’янець-Подільському району.

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою забезпечено ефективне виконання конституційної функції представництва прокурором інтересів держави в суді. Упродовж поточного року по місту Кам’янець-Подільський та по Кам’янець-Подільському району заявлено 92 позови на загальну суму близько 9,6 млн. грн., виконано судові рішення за позовами місцевої прокуратури більш як на 180 тис.грн. Місцевою прокуратурою в координації з правоохоронними органами триває робота щодо ефективного запобігання та протидії правопорушення, вжиття заходів представницького характеру на захист інтересів держави.

ПРОКУРАТУРА

 

                                           КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПОВНОЛІТНІХ

Сьогодні чимало злочинів вчиняються неповнолітніми, до того ж, правопорушниками стають дедалі молодші особи. Багато хто вважає, що неповнолітньому ніщо не загрожує та він зможе уникнути відповідальності. Так, кримінальній відповідальності підлягають усі, кому до вчинення злочину виповнилося 16 років. За найтяжчі злочини (вбивство, крадіжка, пограбування, злісне хуліганство тощо) відповідальність настає з 14 років. До особи, яка вчинила у віці до вісімнадцяти років злочин, що не становить великої суспільної небезпеки, якщо буде визнано що її виправлення можливе без застосування кримінального покарання, а також до особи, яка до виповнення віку, з якого можлива кримінальна відповідальність вчинила суспільно небезпечне діяння, передбачене цим Кодексом Суд може застосувати примусові заходи виховного характеру, які не є кримінальним покаранням. Якщо суспільно небезпечне діяння вчинила дитина, яка не досягла віку кримінальної відповідальності, її дії все одно підлягають певній відповідальності.

Категорію таких справ розглядає суд, за рішенням якого винного, що не досяг відповідно чотирнадцятирічного віку можна піддати примусовим заходам виховного характеру. Зокрема обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього; передача неповнолітнього під нагляд батьків, осіб, які їх заміняють, педагогічного читрудового колективу, окремих громадян на їх прохання; покладення на неповнолітнього, який досяг п'ятнадцятирічного віку і має майно, кошти чи заробіток, обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків; направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи.

Так, упродовж 2019 року на території Кам’янець-Подільського району неповнолітніми вчинено 4 кримінальних правопорушення. З усіх вчинених кримінальних правопорушень, 3 відносяться до категорії тяжких злочинів пов’язаних із крадіжкою майна поєднаною із проникненням у приміщення та незаконним заволодінням транспортним засобом, поєднаним з проникненням у приміщення. Неповнолітні, які вчинили кримінальні правопорушення це учні професійно-технічних закладів. Протиправна поведінка підлітків пов'язана насамперед з особливостями їхньої психіки (підвищена навіюваність, не сформованість життєвих орієнтацій, юнацький негативізм, наслідування). Більшість неповнолітніх осіб, які вчинили злочини (фактично кожний другий) - це особи, позбавленні належного догляду та контролю дорослих. Через свою незрілість, невміння самостійно організувати власне дозвілля, вони піддаються сумнівним захопленням, погано вчаться, порушують дисципліну.

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою вживаються посилені заходи для попередження злочинності у молодіжному середовищі та надається оцінка роботи органів державної системи профілактики щодо впровадження та реалізації у практику новітніх методів та форм превентивної роботи з неповнолітніми, схильними до правопорушень та контролю за дітьми, які потрапили у конфлікт із законом.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                                                      Недоторканість житла

     Відповідно до статті 30 Конституції України передбачено, що кожному гарантується недоторканість житла. Ці конституційні норми, що охороняють права і свободи людини, знайшли закріплення в Кримінальному процесуальному кодексі України як засади кримінального судочинства (статті 7, 13 КПК), за якими не допускається проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Крім того, частиною першою статті 233 КПК передбачено, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Під незаконним проникненням до житла чи іншого володіння особи слід розуміти будь-яке вторгнення у житло (інше володіння), здійснене всупереч волі законного володільця, за відсутності визначених законом підстав чи в порушення встановленого законом порядку.

Водночас, незважаючи на задекларовані гарантії, право на недоторканість житла часто стає об’єктом зазіхання зловмисників. Так, наприкінці грудня 2019 року житель Кам’янець-Подільського району в світлу пору доби, пересвідчившись, що в приміщенні будинку одного із сіл відсутні власники, переліз через огорожу на територію домогосподарства та усвідомлюючи факт, що вказаний будинок йому не належить, не будучи зареєстрованим у ньому, не отримавши на це згоди власників, шляхом розбиття віконної шибки, незаконно проник в середину вказаного будинку.

Чоловіка викрито, кримінальне провадження відносно нього скеровано до суду та за принципової позиції місцевої прокуратури, вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду чоловіка засуджено до покарання у вигляді обмеження волі за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 162 КК України, тобто незаконне проникнення до житла особи.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                       Кам’янець-Подільська місцева прокуратура, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, продовжує роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговими транспортними засобами.

Зокрема, місцевою прокуратурою встановлено, що в липні 2018 року працівниками Укртрансбезпеки встановлено та зафіксовано факт здійснення одним з підприємців міста перевезення вантажу з порушенням вагових параметрів, встановлених Правилами дорожнього руху. За вказаним фактом уповноваженими органами підприємцю нараховано плату за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування на суму понад 5 тис. гривень. Підприємцем зазначені кошти у добровільному порядку до бюджету не сплачено.

Внаслідок несплати коштів за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, державний бюджет України, а саме державний дорожній фонд у його складі, недоотримує значну суму коштів, які є необхідними для фінансування ремонту автомобільних доріг загального користування, що і стало підставою для захисту прокурором інтересів держави у суді.

Зокрема, місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення із недобросовісного перевізника вказаних коштів на користь бюджету.

Прокуратура

 

                                    Кримінальна відповідальність за керування транспортним засобом з використанням

                                                      завідомо підробленого документа (посвідчення водія)

Працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури у суді доведено вину 31-річному мешканцю міста у підробленні офіційного документу (посвідчення водія), з метою використання його підроблювачем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України.

Так, в січні 2020 року обвинувачений користуючись транспортним засобом та маючи при собі завідомо підроблений офіційний документ, а саме посвідчення водія, перебуваючи за кермом транспортного засобу, знаходячись по проспекту Грушевського, в місті Кам’янець-Подільському Хмельницької області, під час зупинки та перевірки документів працівниками поліції Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області, виконуючи законну вимогу працівників поліції, щодо надання документів на транспортний засіб та посвідчення водія, діючи в особистих інтересах, умисно, достовірно знаючи, що посвідчення водія є підробленим, усвідомлюючи свої протиправні дії, вважаючи, що правоохоронці не запідозрять його у використанні підробленого документу, для посвідчення своєї особи та спеціального статусу у частинні підтвердження права на керування транспортними засобами, пред’явив та надав для перевірки співробітникам поліції завідомо підроблений офіційний документ, а саме – посвідчення водія, яке не відповідає встановленому зразку та виготовлене за допомогою друкуючого пристрою способом термодруку, таким чином обвинувачений використав завідомо підроблений офіційний документ, а саме посвідчення. В результаті чого працівниками поліції повідомлено про даний факт Кам’янець-Подільський ВП ГУНП в Хмельницькій області. В подальшому, завдяки принципової позиції стороною обвинувачення в суді повністю доведено винуватість вказаної особи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду обвинуваченому призначено покарання у виді 2 (двох) років обмеження волі та звільнено від відбування призначеного покарання із встановлення іспитового строку на 1 (один)рік

Прокуратура

                                      Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації

Місцева прокуратура інформує, що з 1 січня 2020 року розпочато черговий етап подання суб'єктами декларування щорічних електронних декларацій за 2019 рік, шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за формою, що визначається Національним агентством. Разом з тим, 17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Серед іншого, внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.

В той же час, не дивлячись на те, що строк подачі декларацій продовжено, чинним законодавством передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність за декларування недостовірної інформації або порушення вимог фінансового контролю. Так, ст. 366-1 КК України передбачено кримінальну відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації.

Санкція вказаної статті передбачає покарання у виді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Окрім того, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за яке передбачено покарання у виді накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кам'янець-Подільська місцева прокуратура

                                                       Наркоторгівці понесли заслужене покарання.

За принципової позиції Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури два місцевих жителі понесли заслужене покарання у виді позбавлення волі. Так, перебуваючи в місті Кам’янець-Подільському протягом лютого-квітня 2019 року зазначені особи за попередньою змовою між собою переслідуючи мету збагачення від незаконного збуту психотропних речовин, неодноразово збували наркозалежним мешканцям міста психотропну речовину – амфетамін.

Встановити особу злочинців вдалось за допомогою проведення усіх необхідних слідчих та негласних слідчих(розшукових) дій, які повністю підтвердили винність злочинців. Під час досудового розслідування кримінального провадження та в ході судового розгляду, обвинувачені намагались спростувати свою причетність до скоєних кримінальних правопорушень, однак під тиском неспростовних та беззаперечних доказів суд прийшов до переконання про їх винність.

Вердикт Камянець-Подільського міськрайонного суду був суворим, але справедливи, а тому найближчі шість років горе-наркоторговці проведуть за гратами. Зазначені події повинні стати наукою як для самих злочинців так і споживачів їх небезпечних послуг

Прокуратура

                                       ЗА НЕЗАКОННЕ ВИРОБНИЦТВО, ВИГОТОВЛЕННЯ, ПРИДБАННЯ,

                                ЗБЕРІГАННЯ, ПЕРЕВЕЗЕННЯ ЧИ ПЕРЕСИЛАННЯ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ,

                     ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН АБО ЇХ АНАЛОГІВ НАСТАЄ КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду визнано винуватим та призначено покарання одному з мешканців м. Кам’янця-Подільського, який придбав та зберігав небезпечну психотропну речовину, з метою особистого вживання.

В вину обвинуваченому ставилось те, що він в кінці 2019 року незаконно придбав через один із меседжерів небезпечну психотропну речовину, яку в подальшому переніс за місцем свого проживання, з метою подальшого власного вживання. Однак, за результатами злагоджених дій правоохоронних органів вказаного «нарко-ділка» викрито та притягнуто до відповідальності. За вчинення вказаного правопорушення, вироком суду, любителю шкідливого та небезпечного призначено покарання відповідно до санкції частини 1 статті 309 КК України, в якій останнього звинувачено.

Для відома, санкція статті за вчинення вказаного злочину передбачає покарання, мінімальне у виді штрафу та максимальне у виді позбавлення волі на строк 8 років.

          Прокуратура                                                  

                                                                               ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду визнано винуватим та призначено покарання одному з мешканців м. Кам’янця-Подільського, який здійснював крадіжки у відвідувачів комп’ютерних клубів міста.

Як було встановлено, шукаючи легких заробітків вказана особа заходила до комп’ютерних клубів та користуючись тим, що відвідувачі знаходячись в навушниках, зосередивши свою увагу на грі не спостерігають за власними речами, здійснював викрадення їх мобільних телефонів та грошових коштів з кишень верхнього одягу.

За вчинення вказаного правопорушення, вироком суду, ласому до чужого майна призначено покарання в виді позбавлення волі, з встановленням іспитового строку тривалістю 2 роки.

Прокуратура

                                     Кам’янець-Подільським міськрайонним судом обрано покарання крадію, який вчинив

                                          ряд крадіжок на території с. Велика Слобідка Кам’янець-Подільського району

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні за обвинуваченням мешканця с.Велика Слобідка Кам’янець-Подільського району у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.2,3 ст.185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення, вчинена повторно). Досудовим розслідуванням встановлено протягом 2017-2018 років, раніше судимий за корисливі злочини житель с.Велика Слобідка Кам’янець-Подільського району, вчинив ряд крадіжок майна односельчан, заподіявши своїми протиправними діями потерпілим матеріальної шкоди на загальну суму понад 17тис.грн. Завдяки якісному забезпеченню процесуального керівництва, наполегливій позиції прокурора та справедливому розгляду справи судом, обвинуваченого засуджено до покарання у вигляді 4 років 4 місяців позбавлення волі. Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

Прокуратура

                                             У Кам'янці-Подільському за використання землі без документів

                                      підприємцю потрібно сплатити до бюджету близько 850 тисяч гривень

Органами прокуратури області приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності. Встановлено, що з 2004 року фізична особа-підприємець є власником газової автозаправної станції у м. Кам’янці-Подільському. Рішенням міської ради підприємцю затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для обслуговування вказаної нерухомості. Однак, всупереч вимогам законодавства та рішенню органу місцевого самоврядування, правовстановлюючі документи, що посвідчують право користування землею площею більше 1 га, так і не оформлені.

У зв’язку із цим, ділянка використовується безоплатно, бюджет територіальної громади неотримує значні кошти, що і стало підставою для захисту прокурором інтересів держави у суді. Зокрема, місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення із недобросовісного землекористувача на користь міської ради близько 850 тис. грн. безпідставно збережених коштів орендної плати.

Прокуратура

                                            Кам’янчанина, який отримав через «Нову Пошту» наркотичні засоби

                                 і психотропні речовини, засуджено Кам’янець-Подільським міськрайонним судом.

За результатами підтримання працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури обвинувачення Кам’янець-Подільським міськрайонним судом розглянуто кримінальну справу про злочин в сфері обігу наркотичних засобів.

Так, вироком суду від 26.02.2020 визнано винним жителя міста Кам’янець-Подільський у незаконному придбанні та зберіганні без мети збуту особливо небезпечної психотропної речовини, а саме 4 PVP масою 1,431198 г, яку останній замовив через Інтернет мережу «Psylab.cc» та, в подальшому отримав у відділенні ТОВ «Нова Пошта» і зберігав при собі з метою власного вживання до моменту виявлення та вилучення працівниками Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області.

Засудженому призначено покарання за частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України у виді штрафу у розмірі 1360 гривень.

Прокуратура

                                                    За втручання Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури

                збільшено щорічний розмір орендної плати, яка надходитиме до бюджету ОТГ Кам’янець-Подільського району

Органи прокуратури, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, продовжують активну роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення законності у сфері земельних відносин.

Так, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою виявлено факт суттєвого заниження орендних платежів за використання земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Встановлено, що в договорі оренди, який укладений між Кам’янець – Подільською РДА та ТзОВ «Кедр» (Цісар М.О.) виявлена невідповідність розміру орендної плати нормативно грошовій оцінці землі та 26.08.2019 скеровано листи до Жванецької ОТГ щодо ініціювання питання про внесення змін до договорів оренди щодо приведення у відповідність розміру орендної плати, з врахуванням всеукраїнської нормативно грошової оцінки земель. 15.01.2020 за результатами вжитих місцевою прокуратурою заходів представницького характеру щодо досудового врегулювання спору, між Жванецькою ОТГ та ТзОВ «Кедр» укладено додаткова угода до договору оренди, де розмір оренди приведено у відповідність до НГО та збільшено майже на 33 тис. грн.. Аналогічні додаткові угоди на підставі листів місцевої прокуратури укладено і Слобідо-Кульчіївецькою ОТГ, зокрема відповідно до укладених угод з гр.. Зеленицею А.В. нормативно грошова оцінка зросла на 29 249 грн., згідно додаткової угоди з ТОВ «Агросолюшинс» нормативно грошова оцінка збільшилась на 32881 грн.

Крім того, в договорах оренди землі, укладених між Слобідко –Кульчіївецькою ОТГ та Ретором В.В. до вжиття заходів досудового регулювання місцевої прокуратури нормативно правова оцінка взагалі була відсутня, проте за втручання місцевої прокуратури на разі встановлена у розмірі 103965 гр.

Прокуратура

                                         Кам’янець-Подільська місцева прокуратура попереджає, що порушення правил

                                               дорожнього руху тягне за собою також і кримінальну відповідальність

Продовжують мати місце випадки порушення водіями правил безпеки дорожнього руху під час керування транспортними засобами, та як наслідок спричинення іншим особам (пасажирам, пішоходам, водіям інших транспортних засобів) тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, тяжких тілесних ушкоджень та смерті.

Упродовж 2019 року на території міста Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району зареєстровано 32 випадки вчинення ДТП із наслідками у виді спричинення потерпілим зазначених тілесних ушкоджень, що підпадають під ознаки злочину передбаченого ст. 286 КК України. Негативна тенденція щодо кількості вчинених ДТП із наслідками зазначеними вище спостерігається і в 2020 році. Так, станом на березень 2020 року зареєстровано 9 таких випадків.

Встановлено, що поширеними причинами порушення водіями правил дорожнього руху стали незнання самих правил дорожнього руху, їх грубе порушення, легковажне відношення до їх виконання, раптовість виниклої небезпечної ситуації, дорожні умови. Відповідно до санкції ст. 286 КК України, в залежності від наслідків ДТП, передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі.

Для прикладу, в цьому році працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури до суду направлено 3 кримінальних провадження з обвинувальними актами. Зупинимося на одній із ситуацій ДТП. Так, водія мотоциклу, рухаючись по одній із головним вулиць м. Кам’янця-Подільського допустив наїзд на пішохода. На стадії досудового розслідування винуватець стверджував, що пішохід в його полі зору з’явився раптово через обмежену оглядовість (припарковані інші автомобілі з порушенням ПДР) та вважав себе невинуватим. Однак, водій не врахував тих обставин, що він керував об’єктом підвищеної небезпеки, а пішохід рухався по нерегульованому пішохідному переході позначеному відповідними дорожніми знаками та розміткою.

Лише в ході судового розгляду винуватець визнав свою провину та був притягнутий до кримінальної відповідальності.

Щоб не стати в числі тих кого притягують до кримінальної відповідальності за злочини вказаної категорії обов’язково дотримуйтесь правил дорожнього руху.

Бережіть себе та оточуючих.

Прокуратура

 

                  РІШЕННЯМ СУДУ ПЕРЕДАНО БЕЗХАЗЯЙНЕ МАЙНО У ВЛАСНІСТЬ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.

Завдяки вжитим місцевою прокуратурою заходам представницького характеру гідротехнічну споруду передано у комунальну власність Китайгородської ОТГ.

Так, рішенням Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 10.03.2020 задоволено позов Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури та передано безхазяйну нерухому річ, а саме гідротехнічну споруду в с.Привітне Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, вартістю 37 050 грн., у комунальну власність Китайгородської сільської ради Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.

Отримавши вище зазначене майно у комунальну власність Китайгородська сільська рада Кам’янець-Подільського району отримає додатковий ресурс для поповнення місцевого бюджету.

Покуратура

 

                                 Підозрюваному кам'янчанину в умисному спричиненні тяжкого тілесного ушкодження

                                         на час слідства обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою

За принципової позиції Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури підозрюваному в умисному спричиненні тяжкого тілесного ушкодження тридцяти дев’ятирічному мешканцю міста обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 160 тис. грн.

В ході досудового розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 121 КК України, що за процесуального керівництва Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури здійснюється слідчим відділом Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в області, встановлено, що напередодні 8 березня, один керівник спортивного клубу «Еврика» на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин умисно спричинив тяжкі тілесні ушкодження, які небезпечні для життя в момент заподіяння тридцяти дев’ятирічному мешканцю міста.

Так, під час проведення огляду місця події працівниками поліції виявлено та вилучено предмет ззовні схожий на шило, яким можливо і спричинено тілесні ушкодження потерпілому. Вказана обставина буде перевірена шляхом проведення відповідних судових експертиз. Разом з тим, підозрюваного затримано правоохоронцями в порядку ст. 208 КПК України та на підставі ухвали слідчого судді Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 10.03.2020 до останнього застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести заставу в розмірі 160 тис. грн. Наразі стороною обвинувачення вживається комплекс заходів, спрямованих на встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення та завершення досудового розслідування.

Довідково: санкція статті інкримінованого злочину передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Кам'янець-Подільська місцева прокуратура

 

                              Скільки б інформації про інтернет-шахраїв не з’являлося в Україні, цього замало.

                   Адже аферисти продовжують – і успішно – використовувати старі методи, а також вигадують нові.

Вкотре застерігаємо вас, що мають місце непоодинокі випадки афер, і найпоширеніші з них – це «купівля неіснуючого товару в інтернеті», «ваш родич в поліції - потрібні гроші для його визволення» та «ваша банківська картка заблокована або зафіксовані спроби несанкціонованого втручання у ваш рахунок – назвіть ваші особисті дані».

Так, у 2020 році пенсіонерку одного з сіл Камм’янеччини зловмисники ошукали на 10 000 доларів США, повідомивши останній неправдиві дані про те, що син потрапив до поліції. Таким чином, щоб не стати жертвою таких шахраїв, потрібно дотримуватись певних правил: - перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови шахраїв; - ніколи не називайте своїх близьких на ім'я; -попросіть людину, яка представилася працівником поліції, назвати прізвище, ім'я, по-батькові і дату народження затриманого родича (практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і Ваш номер набрали шляхом випадкового набору); - уточніть, в якому саме відділі або відділенні поліції знаходиться Ваш родич, після чого передзвоніть туди і перевірте інформацію, що є у Вас; - спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося. Крім того, в березні поточного року житель Кам’янець-Подільського району під приводом покупки транспортного засобу перерахував через термінал шахраям 50000 грн.

За вказаними фактами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, органом досудового розслідування вживаються заходи з метою встановлення зловмисників та прийняття законного та обґрунтованого рішення. Пам’ятайте, надійний захист від дій аферистів - Ваша пильність, обережність та інформованість.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                              Ухвалою Кам’янець-Подільського міськрайонного суду до особи, яка повідомила

                              завідомо неправдиву інформацію про загрозу вибуху через мінування автомобільного

                                    місту «Стрімка Лань», застосовано примусові заходи медичного характеру.

Працівниками прокуратури у суді підтримано клопотання про застосування до особи, яка повідомила завідомо неправдиву інформацію про загрозу вибуху через мінування автомобільного місту «Стрімка Лань» примусових заходів медичного характеру.

За результатами досудового розслідування, проведеного під процесуальним керівництвом прокуратури встановлено, що 26 листопада 2019 року о 3 годині 22 хвилини в місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області один із місцевих жителів перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння за місцем свого проживання здійснив телефонний дзвінок з належного йому мобільного телефону на лінію "102" ГУНП в Хмельницькій області та, після з`єднання з черговим, анонімно повідомив неправдиву інформацію про загрозу вибуху через мінування автомобільного місту «Стрімка Лань», який розташований над річкою Смотрич магістрального автошляху «НО3» в місті Кам’янець-Подільському Хмельницької області. Вказані дії винного призвели до безпідставного відволікання сил та засобів спеціальних служб з метою перевірки вказаного повідомлення.

За даним фактом розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України. Під час досудового розслідування даного кримінального провадження встановлено, що у вчиненні вказаного злочину підозрюється житель міста Кам’янця-Подільського, 1979 року народження, раніше не судимий, який вчинив вказані дії у стані алкогольного сп’яніння. Разом з тим, відповідно до висновку судово-психіатричного експерта вказана особа на період інкримінованого злочину не могла усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними і потребує застосування примусових заходів медичного характеру.

Враховуючи викладене до суду скеровано клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, яке 20.02.2020 Кам’янець-Подільським міськрайонним судом розглянуто та задоволено, до особи, яка вчинила вказане суспільно-небезпечне діяння застосовано примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричної лікарні.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

       ЗАВЕРШЕНО СУДОВИЙ РОЗГЛЯД У СПРАВІ ПРО ВЧИНЕННЯ РЯДУ КРАДІЖОК ГРУПОЮ ОСІБ З МЕТОЮ НАЖИВИ

У лютому 2020 року у справі щодо вчинення протягом 2016-2017 років 17 епізодів крадіжок та незаконного заволодіння транспортним засобом на території міста Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району прийнято судове рішення у вигляді вироку. Обставини кримінального провадження: протягом 2016-2017 років два мешканці міста на території міста Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району вчинили 17 епізодів крадіжок із проникненням у приміщення, звідки викрали майна на загальну суму 223 372 гривні, а також незаконно заволоділи транспортним засобом – квадроциклом.

Слідчими відділами Кам’янець-Подільського ВП та Кам’янець-Подільського РВП Кам’янець-Подільського ВП ГУНП у Хмельницькій області у вказаних кримінальних провадженнях проведено досудове розслідування, за результатами якого до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду направлено два обвинувальні акти відносно двох осіб за ознаками вчинення таємного викрадення чужого майна, поєднаного із проникненням у приміщення, та незаконного заволодіння транспортним засобом, поєднаного з проникненням у інше сховище.

На суді свою вину обвинувачені визнали частково, однак за принципової позиції державного обвинувача та за результатами дослідження наданих прокурором доказів вдалося встановити обставини вчинення усіх злочинів.

10 лютого 2020 року у судовому розгляді цього провадження Кам’янець-Подільським судом прийнято рішення. Обвинувачених у вчиненні даних кримінальних правопорушень визнано винуватими та призначено покарання у виді позбавлення волі на тривалий термін.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                У Кам'янці-Подільському за неприватизовану землю потрібно сплатити понад 400 тисяч гривень

Органами прокуратури області приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності. Встановлено, що одне із товариств у 2008 році стало власником комплексу нерухомого майна загальною площею близько 4 тис. кв м у м. Кам’янці-Подільському. Рішенням міської ради власнику нерухомості надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки.

Однак, всупереч вимогам законодавства та рішенню органу місцевого самоврядування, з того часу правовстановлюючі документи, що посвідчують право користування землею площею більше 11 тис. кв. м, так і не оформлені. У зв’язку із цим, ділянка використовується безоплатно, бюджет територіальної громади недотримує значні кошти, що і стало підставою для захисту прокурором інтересів держави у суді.

Зокрема, місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення із недобросовісного землекористувача на користь міської ради більше 400 тис. грн. безпідставно збережених коштів орендної плати. Позов перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області

Прокуратура

                                                                 До уваги суб’єктів декларування!

      До закінчення кампанії декларування залишився 51 день! Нагадуємо, що з 1 січня до 1 квітня триває кампанія декларування за 2019 рік. Національне агентство рекомендує суб’єктам декларування при заповненні декларації звіряти інформацію з даними державних реєстрів.

      Вхід до реєстрів здійснюється за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Дані, які необхідно зазначити у розділах 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації, можна перевірити в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

           Інформацію до розділів 8 «Корпоративні права» та 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї» декларації можна звірити з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Онлайн-сервіс Електронний кабінет водія надасть всю інформацію про транспортні засоби, які перебувають в особи на праві власності. Отримана інформація знадобиться при заповненні розділу 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби».

Портал електронних послуг Пенсійного фонду України допоможе знайти інформацію про отримані протягом року доходи. Крім того, відомості про доходи можна отримати, сформувавши запит в електронному кабінеті на сайті Державної податкової служби України.

Інформацію про доходи за попередній рік можна отримати після 10 лютого.

З 1 січня 2020 року набули чинності зміни до законодавства з питань декларування з якими варто ознайомитися перед заповненням декларації. Окремо варто відмітити зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, які набрали чинності 18 жовтня 2019 року. Змінами до статті 257 Кодексу України про адміністративні правопорушення уточнено, що особа, яка склала протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією (статті 1724 - 172- 9-1 ), одночасно з надісланням його до суду надсилає за місцем роботи особи, яка притягається до відповідальності, повідомлення про складення протоколу для розгляду питання щодо можливого відсторонення такої особи від виконання службових повноважень із зазначенням характеру вчиненого правопорушення та норми закону, яку порушено.

Змінами до Кримінального кодексу України до корупційних злочинів віднесено статтю 366-1, яка визначає кримінальну відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації (якщо відомості про об’єкт декларування відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб) або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації.

Як наслідок відтепер у разі вчинення такого злочину до порушника не можна буде застосовувати «пом’якшувальні процедури», зокрема звільнення від кримінальної відповідальності, в тому числі у зв’язку з дійовим каяттям, у зв’язку з передачею особи на поруки; звільнення від відбування покарання з випробуванням; призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом; звільнення від відповідальності, зокрема якщо буде визнано, що з урахуванням бездоганної поведінки і сумлінного ставлення до праці цю особу на час розгляду справи в суді не можна вважати суспільно небезпечною; умовно-дострокове звільнення від відбування покарання; обмежено застосування процедур амністії та помилування.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура.

 

                           Розгляд та вирішення звернень Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою за 2019 рік

Упродовж 2019 року відбулося зменшення кількості звернень громадян та юридичних осіб, вирішених місцевою прокуратурою (290 проти 293 за 2018 рік), з них задоволено 15 (минулого року - 17).

Збільшилась кількість вирішених звернень з питань досудового розслідування (238 проти 217), кількість задоволених звернень цієї категорії залишилась незмінною - 13. Дві третини звернень (150) надійшло від учасників кримінального провадження.

Скарги на дії і рішення слідчих поліції складають майже чверть (58) від загальної кількості вирішених звернень з питань досудового розслідування.

Розглянуто 6 скарг на дії процесуальних керівників. Звернень щодо поновлення конституційних прав і свобод громадян в межах КПК України продовж 2019 року не було З питань представництва інтересів громадян та держави в суді за 2019 рік надійшло 3 звернення. На особистому прийомі прийнято 220 громадян, з них 48 керівником прокуратури.

ПРОКУРАТУРА

 

                                            «Завдяки заходам, вжитим місцевою прокуратурою у власність держави

                                                 повернуто земельну ділянку площею 2 га на суму 120 тис. грн.».

Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Встановлено, що наказами Головного управління Держземагенства в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянину для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку, яка розташована за межами населених пунктів Гуменецької сільської ради Кам’янець-Подільського району, площею 2 га та загальною вартістю 120 000 грн., яка в подальшому була відчужена на користь третіх осіб.

У зв’язку з тим, що на час отримання спірної земельної ділянки громадянин, який отримав вказану земельну ділянку вже використав своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання, та явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави місцевою прокуратурою заявлено позов. 18.11.2019 року Кам’янець-Подільським міськрайонним судом розглянуто та задоволено вказаний позов місцевої прокуратури про визнання недійсним наказу ГУ Держгеокадастру в області та витребування земельної ділянки, яка незаконно вибула з власності держави. 04.02.2020 у завдяки заходам, вжитим місцевою прокуратурою у власність держави повернуто земельну ділянку, яка розташована за межами населених пунктів Гуменецької сільської ради Кам’янець-Подільського району, площею 2 га та загальною вартістю 120 000 грн.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура 07.02.2020

 

                       БЕЗХАЗЯЙНЕ НЕРУХОМЕ МАЙНА - У КОМУНАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

    Місцевою прокуратурою за результатами проведеного вивчення стану додержання вимог законодавства у сфері державної та комунальної власності пред’явлено до суду два позови про передачу безхазяйного нерухомого майна, а саме гідроспоруд у комунальну власність Китайгородської сільської ради Кам’янець-Подільського району.

Так, відповідно до ч. 10 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» взяття на облік безхазяйного нерухомого майна проводиться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У квітні 2011 року Дерев’янською сільською радою Кам’янець-Подільського району Хмельницької області розпочато процедуру визнання безхазяйним нерухомого майна, яке знаходиться на території сільської ради.

Зокрема, з метою виявлення власника вищезазначеного безхазяйного майна Дерев’янською сільською радою в одній із районних газет опубліковане оголошення про те, що на території Дерев’янської сільської ради виявлено безхазяйне нерухоме майно - гідротехнічні споруди.

У повідомленні містилась інформація про потребу в оформленні такого майна в комунальну власність та необхідність звернення можливих власників до сільської ради з підтверджуючими документами.

За заявою сільської ради гідротехнічна споруда в с. Дерев’яни Кам’янець-Подільського району Хмельницької області взята на облік як безхазяйне нерухоме майно.

З дня взяття на облік безхазяйного нерухомого майна спливло більше року, однак пошук власника майна не дав результатів.

На даний час ніхто з фізичних та юридичних осіб не звертався до органів місцевого самоврядування з питань належності зазначеного майна. Відповідно до звіту про незалежну оцінку майна по визначенню ринкової вартості гідротехнічних споруд на території Китайгородської сільської ради в с. Дерев’яни та в с. Привітне Кам’янець-Подільського району Хмельницької області станом на 30.11.2019 вартість вищезазначеного безхазяйного майна становить 52 747 грн. та 37050 грн. відповідно. Отримавши у комунальну власність вище зазначене майно Китайгородська сільська рада Кам’янець-Подільського району отримає додатковий ресурс для поповнення місцевого бюджеу

Прокуратура

 

                                           Кам’янець-Подільська місцева прокуратура попереджає

                                        про збільшення випадків шахрайств через мережу Інтернет

 

  Продовжують мати місце випадки вчинення шахрайських дій при купівлі-продажу товарів через інтернет платформи. Упродовж 2019 – січня 2020 року на території міста та району Кам’янця-Подільського зафіксовано 164 випадки вчинення шахрайських дій відносно місцевих жителів.

Однією із найчастіших та найрозповсюдженіших схем заволодіння шахраями грошовими коштами або майном потерпілих є створення оголошень на сайтах з продажу та купівлі товарів (наприклад, на сайті OLX).

За вказаний період часу місцеві жителі були ошукані при купівлі дров, меблів, взуття, автомобільних запчастин, голубів, музичних інструментів, здачі в оренду квартири.

Даний перелік не є повним, однак дає розуміння того, що шахраї обирають широкий спектр товарів та послуг, які з першого погляду не викликають підозр, що це є обман. Щоб не стати жертвою шахраїв важливо робити наступне: - не поспішати виконувати умови аферистів; - ніколи не називати реквізити банківських карток, зокрема пін код, cvv код (розміщений на тильній стороні банківської картки); - не здійснювати оплату товарів наперед, якщо не впевнені що отримаєте те що замовляли; - завжди зберігати усю інформацію щодо купівлі-продажу товарів.

Будьте уважними і обережними під час здійснення угод з незнайомими людьми.

 

Прокуратура

 

                     Завдяки вмілому процесуальному керівництву Кам’нець-Подільською місцевою прокуратурою спільно з Кам»янець-Подільським ВП ГУНП в області викрито злочинну схему заволодіння шахрайським шляхом коштами громадян. Зокрема, проведеним розслідуванням за зверненнями громадян, мешканців м.Кам»янець-Подільський, встановлено, що раніше не судимий житель м.Одеса в нічний час по телефону повідомляв їм неправдиву інформацію про те, що їхні родичі затримані працівниками поліції і для того щоб їх відпустили необхідно сплатити певну суму коштів. 

 Всього, в наслідок розслідування встановлено 5 потерпілих у яких шахрайським шляхом житель Одеси заволодів коштами на суму понад 85 тис. грн.., За результатами судового розгляду та принципової позиції державного обвинувача, незважаючи на повне відшкодування завданих збитків, вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 13.01.2020 вказану особу визнано винною та засуджено до 2 років обмеження волі.

Слід зазначити, що злочини вказаної категорії набули широкого розповсюдження, а тому становлять підвищену суспільну небезпеку, оскільки, як правило, їх жертвами стають мало захищені верстви населення. Варто зазначити, що іще один обвинувальний акт щодо цього ж громадянина знаходиться на розгляді в Дунаєвецькому районному суді і згідно нього трьом потерпілим шахрайськими діями спричинено шкоду на суму понад 58 тис.грн.

Прокуратура

 

                                           Місцева прокуратура вимагає повернення у державну власність 30 земельних ділянок

                                         на території Китайгородскої сільської ради загальною площею 60 га на суму 3 600 000 грн.

Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 30 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Китайгородської сільської ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 60 га та загальною вартістю 3 600 000 грн., які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

На час отримання спірних земельних ділянок громадяни, які отримали вказані земельні ділянки (загальною площею 30 га та загальною вартістю 3 600 000 грн.) вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання.

Таким чином, всупереч вимог ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України, при зверненні до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою, надавали недостовірну інформацію про те, що не використали право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

За змістом ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Оскільки передумовою набуття права власності третіх осіб на вказані земельні ділянки було попереднє незаконне їх вибуття із державної власності з порушенням вимог Земельного кодексу, а тому відповідно поза волею держави, інтереси держави підлягають захисту шляхом повернення до державної власності цих земельних ділянок.

Таким чином, 30 спірних земельних ділянок, загальною площею 60 га вартістю 3 600 000 грн. вибули з державної власності, поза волею держави в особі уповноваженого органу на розпорядження земельними ділянками даної категорії та в подальшому відчужені на користь третіх осіб.

У зв’язку із явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави, прокуратура листопада - грудня 2019 року звернулась до суду з вимогами про визнання недійсним наказів Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про надання у власність 30 земельних ділянок, розташованих на території Кам’янець-Подільського району та витребування цих земельних ділянок на користь держави.

Прокуратура

 

                                Виявлено та припинено діяльність нелегальних автозаправних станцій

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою Хмельницької області спільно з Кам’янець-Подільським ВП ГУНП в Хмельницькій області проводиться активна та злагоджена робота, спрямована на протидію нелегальним автозаправним станціям та автозаправним пунктам на території області. За результатами вжитих заходів, у межах досудового розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 272 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою), що здійснюється за процесуального керівництва Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури слідчим відділенням Кам’янець-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області, припинено діяльність нелегальних автозаправних станцій у місті Кам’янець-Подільському.

У ході проведення санкціонованих судом обшуків правоохоронцями виявлено та вилучено ємкість із дизельним паливом, устаткування для його продажу, чорнові записи. З метою забезпечення збереження речових доказів та подальшого проведення відповідних експертиз, за клопотанням сторони обвинувачення на вилучене майно ухвалою суду накладено арешт. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, його хід перебуває на контролі місцевої прокуратури.

Прокуратура

 

           Задоволено позов місцевої прокуратури про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальним правопорушення

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, в тому числі з метою відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями.

Ухвалою Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 16.01.2019 правопорушника, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.249 КК України, кримінальне провадження щодо останнього закрито на підставі ст. 45 КК України, останнього звільнено від кримінальної відповідальності у зв’язку з його дійовим каяттям.

Внаслідок вчинення кримінального правопорушення завдано істотної шкоди рибному господарству України на загальну суму 21 577 гривень, зокрема, за вилов наступної риби спричинено таку шкоду: 4 судака – 903 гривні за 1 штуку на загальну суму 3612 гривень.; 2 ляща –301 гривня за 1 штуку на загальну суму 602 гривні; 3 плітки 150 гривень за 1 штуку на загальну суму 450 гривень; 5 карасів сріблястих –30 гривень за 1 штуку на загальну суму 150 гривень; окунь звичайний – 1 штука вартістю 141 гривня, 2 коропи (сазан) – 602 гривні за 1 штуку на загальну суму 1204 гривні; 1 вирезуб причорноморський вартістю 10 000 гривень.

У зв’язку з тим, що були порушені інтереси держави, а саме, наявність порушень економічних та матеріальних інтересів держави в особі органу місцевого самоврядування Жванецької територіальної громади місцевою прокуратурою заявлено позов до правопорушника на вказану суму. 17.01.2020 Кам’янець-Подільським міськрайонним судом задоволено позов, заявлений місцевою прокуратурою в інтересах держави в особі Жванецької сільської ради до правопорушника про стягнення шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням на суму 21 577 гривень, які будуть повернуті до міського бюджету.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

20.01.2020

 

                                                                                             ДОРОГА ІКРА

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою спрямовано до суду обвинувальний акт щодо одного з мешканців м. Кам’янця-Подільського, який в грудні минулого року здійснив ряд крадіжок з торгівельних закладів міста.

Встановлено, що чоловік раніше вже мав конфлікт із законом, проте належних висновків для себе не зробив, здійснивши ряд крадіжок з супермаркетів міста. В переважній більшості випадків об’єктом уваги вказаної особи ставали червона ікра та елітний алкоголь, які він, ховаючи в верхньому одязі, таємно виносив з магазинів.

В даний час, за повторне вчинення крадіжок, ласому до чужого майна загрожує покарання в виді позбавлення волі на строк до 5 років

Прокуратура

                                 Кам’янець-Подільська місцева прокуратура вимагає сплати до бюджету 600 тис. грн.

                                            орендної плати за використання землі у м. Кам’янці-Подільському

Органами прокуратури приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності. Встановлено, що ще у 2008 році одне із підприємств стало власником комплексу нерухомого майна загальною площею близько 3,5 тис. кв. м у м. Кам’янці-Подільському.

Рішенням міської ради власнику нерухомості затверджено технічну документацію із землеустрою та на землекористувача покладено обов’язок упродовж місяця укласти договір оренди ділянки. Однак, всупереч вимогам законодавства та рішенню органу місцевого самоврядування, правовстановлюючі документи, що посвідчують право користування землею площею більше 7,5 тис. кв. м, не оформлені.

У зв’язку із цим, ділянка використовується безоплатно, бюджет територіальної громади недотримує значні кошти, що і стало підставою для захисту прокурором інтересів держави у суді.

Враховуючи вказане, місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення із недобросовісного землекористувача на користь міської ради 640 тис. грн. безпідставно збережених коштів орендної плати. Позов перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

Прокуратура

 

                        Жителя міста Кам’янця-Подільського, який вчиняв розпусні дії щодо малолітньої особи, засуджено.

Працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури у суді доведено вину мешканця міста Кам’янця-Подільського, який вчиняв розпусні дії щодо малолітньої особи.

За результатами досудового розслідування, проведеного під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури слідчим відділом Кам’янець-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області, встановлено, що житель міста Кам’янця-Подільського, якому на момент вчинення кримінального правопорушення виповнилось 63 роки, та який є відомим у місті ювеліром, художником, митцем з успішною трудовою діяльністю, улітку 2015 року будучи обізнаним про вік потерпілої, а саме в 2015 році їй виповнилось 13 років, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій запрошував малолітню до свого житла, де пропонував останній лягти в ліжко, знімав з неї одяг та нижню білизну і вчиняв розпусні дії фізичного характеру, які полягали в оголенні статевих органів та непристойних доторкуваннях, внаслідок чого порушив статеву недоторканість потерпілої, нормальний фізичний психічний і соціальний розвиток малолітньої.

Під час досудового розслідування підозрюваний переховувався від органів досудового розслідування та упродовж 3 років перебував у міжнародному розшуку. Компетентними органами Російської Федерації затримано підозрюваного та задоволено запит про його видачу для притягнення до кримінальної відповідальності. В липні 2019 року останнього доставлено до органів досудового розслідування, обрано судом запобіжний захід у виді тримання під вартою та, за результатами досудового розслідування, обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженню направлено на розгляд до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду. Справа слухалась в закритому судовому засіданні.

Обвинувачений свою вину визнав частково, та повідомив, що метою вчинення ним розпусних дій було мистецтво, так як потерпіла мала фактурну зовнішність, яка приваблювала його, як митця, що йому було необхідно для малювання картин. Стороною обвинувачення в суді повністю доведено винуватість вказаної особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 156 (розбещення мололітньої) Кримінального кодексу України.

Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду засудженому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі.

ПРОКУРАТУРА

 

                         РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ПРОКУРАТУРИ ЩОДО ДОДЕРЖАННЯ КОНСТИТУЦІЙНИХ

                   ПРАВ ГРОМАДЯН ТА ПРАВ ЛЮДИНИ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ ЄВРОПЕЙСЬКОЮ КОНВЕНЦІЄЮ

                                 ПРО ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ ТА ОСНОВОПОЛОЖНИХ СВОБОД

Прокуратура України відповідно до перехідних положень Конституції України продовжує виконувати функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою регулярно проводяться перевірки щодо додержання законів уповноваженими органами та суб’єктами, які здійснюють діяльність у вказаній сфері, а в разі виявлення порушень вносяться відповідні акти реагування.

Зокрема, місцевою прокуратурою у 2019 році за результатами комплексних та щомісячних перевірок ІТТ №6 ГУНП в області, щоквартальних перевірок Кам’янець-Подільського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в області та Кам’янець-Подільського МВ ГТУЮ в області, перевірок Кам’янець-Подільського РВ УДМС України в області та Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в області внесено 60 актів реагування щодо усунення порушень та додержання вимог законодавства, задля додержання конституційних прав громадян та прав людини, передбачених Європейською конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод.

За результатами розгляду даних актів реагування 7 посадових осіб у 2019 році притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Робота на вказаному напрямі відповідно до перехідних положень Конституції України продовжується на період набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                   Завдяки вжитим місцевою прокуратурою заходам у власність сільської ради повернуто 3 земельні ділянки

 Органами прокуратури приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності, в тому числі земель водного фонду. Відповіно до вимог ст.ст. 85, 88 Водного кодексу України, ст.ст. 60, 61, 84 Земельного кодексу України надання земель прибережної захисної смуги уздовж Дністровського водосховища у приватну власність, в тому числі для ведення садівництва заборонено.

Місцевою прокуратурою було виявлено порушення вказаних вимог закону, в зв’язку з чим пред’явлено позови про повернення у власність сільської ради земель, які вибули з власності держави не законно, які Хмельницьким апеляційним судом задоволено.

Завдяки вжитим заходам в порядку нагляду місцевої прокуратури за реальним виконанням рішень суду 06.12.2019 виконано 3 постанови суду за позовами місцевої прокуратури в інтересах держави, якими визнано незаконним та скасовано 3 рішення Устянської сільської ради, визнано недійсними свідоцтва про право власності на земельні ділянки, а також зобов’язано повернути в державну власність земельні ділянки, площею по 0,06 га кожна, надані для ведення садівництва, які розташовані в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища та відноситься до земель водного фонду та повернуто у власність Слобідсько-Кульчиївецької сільської ради 3 земельні ділянки загальною площею 0,18 га на загальну суму 36 тис. грн.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура 07.11.2019

 

                              За втручання Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури до бюджету Колибаївської ОТГ

                                                сплачено 12,7 тис грн.. за інвестиційним договором

Місцевою прокуратурою активно вживаються заходи щодо внесення до місцевих бюджетів пайових внесків на розвиток інфраструктури населених пунктів. За результатом проведеної прокуратурою роботи встановлено, що на земельній ділянці в с. Смотрич Колибаївської ОТГ Кам’янець–Подільського району, яка перебуває у власності фізичної особи-підприємця, розташований об’єкт будівництва, а саме мийка самообслуговування автомобілів.

Однак, вищевказаним підприємцем всупереч ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» упродовж 2018-2019 років кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не сплачувались, відповідний договір про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту не укладався. У зв’язку із цим, Кам’янець-Подільська місцева прокуратура звернулась до Колибаївської селищної ради з листом про усунення виявлених порушень.

На виконання вимог прокуратури 02.12.2019 між Колибаївською ОТГ та фізичною особо-підприємцем укладено договір про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.

Відтак, за втручання органів прокуратури до бюджету Колибаївcької ОТГ надійшли кошти пайового внеску у розмірі 12 770 грн.

Прокуратура

                                                                                 Протидія корупції

Боротьба із корупцією в Україні є пріоритетним завданням політики держави.

Органи прокуратури, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.14 р. № 1700-VII (далі – Закону) являються спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції поряд з Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро України, Національним агентством з питань запобігання корупції.

Відповідно до статті 45 Закону, державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство. Однак, продовжують мати місце факти нехтування вищезазначеними нормами.

За порушення вимог фінансового контролю діючим законодавством України передбачено 2 види відповідальності: адміністративна – ст. 172-6 КУпАП та кримінальна – ст. 366-1 КК України.

Так, за принципової позиції працівників Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури (по обслуговуванню Кам’янець-Подільського району) упродовж 2019 року забезпечено участь у розгляді судом 28 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, складеними Управлінням захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, за результатами розгляду яких, 28 депутатів сільських рад Кам’янець-Подільського району визнано винуватими у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП з застосуванням адміністративного стягнення у виді штрафу.

Крім того, упродовж року прокурорами місцевої прокуратури до суду скеровано 10 обвинувальних актів відносно суб’єктів декларування, якими умисно не подано декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                         Задоволено позов місцевої прокуратури про визнання недійсним наказу

                                          та витребування земельної ділянки площею 2 га вартістю 120 000 грн.

Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Органами прокуратури області встановлено, що наказами Головного управління Держземагенства в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянину для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку, яка розташована за межами населених пунктів Гуменецької сільської ради Кам’янець-Подільського району, площею 2 га та загальною вартістю 120 000 грн., яка в подальшому була відчужена на користь третіх осіб.

У зв’язку з тим, що на час отримання спірної земельної ділянки громадянин, який отримав вказану земельну ділянку вже використав своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання, та явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави місцевою прокуратурою заявлено позов про визнання недійсним наказу ГУ Держгеокадастру в області та витребування земельної ділянки, яка незаконно вибула з власності держави.

18.11.2019 року Кам’янець-Подільським міськрайонним судом вказаний позов розглянуто та задоволено.

Після набрання рішенням законної сили земельна ділянка буде повернута до державної власності.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

21.11.2019

                                     У Кам’янець-Подільській місцевій прокуратурі проведено семінар

           щодо проблемних питань процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення в судах

14 листопада 2019 року у Кам’янці-Подільському відбувся семінар щодо актуальних питань, які виникають під час здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях та підтримання публічного обвинувачення в судах. У заході взяли участь представники Кам’янець-Подільської, Городоцької місцевих прокуратур та прокуратури області.

В ході семінару представники прокуратури області та перший заступник керівника Хмельницької місцевої прокуратури поділились досвідом щодо вирішення проблем, які виникають в практичній діяльності.

Підсумовуючи захід, учасники висловили впевненість у необхідності подальшого конструктивного обговорення вказаних питань.

Прокуратура

                                        Місцева прокуратура вимагає повернення у державну власність

             6 земельних ділянок на території Китайгородскої сільської ради загальною площею 12 га на суму 720 тис. грн.

Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 6 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Китайгородської сільської ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 12 га та загальною вартістю 720 000 грн., які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

Встановлено, що на час отримання спірних земельних ділянок громадяни, які отримали вказані земельні ділянки (загальною площею 12 га та загальною вартістю 720 000 грн.) вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання.

Таким чином, всупереч вимог ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України, при зверненні до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою, надавали недостовірну інформацію про те, що не використали право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. За змістом ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Оскільки передумовою набуття права власності третіх осіб на вказані земельні ділянки було попереднє незаконне їх вибуття із державної власності з порушенням вимог Земельного кодексу, а тому відповідно поза волею держави, інтереси держави підлягають захисту шляхом повернення до державної власності цих земельних ділянок.

Таким чином, 6 спірних земельних ділянок, загальною площею 12 га вартістю 720 000 грн. вибули з державної власності, поза волею держави в особі уповноваженого органу на розпорядження земельними ділянками даної категорії та в подальшому відчужені на користь третіх осіб.

У зв’язку із явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання недійсним наказів Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про надання у власність 6 земельних ділянок, розташованих на території Кам’янець-Подільського району та витребування цих земельних ділянок на користь держави.

Прокуратура

 

                     За втручання Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури до місцевого бюджету повернуто кошти, витрачені                                              міською лікарнею на лікування потерпілого від кримінального правопорушення

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, в тому числі з метою відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями. Ухвалою Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 22.03.2019 правопорушника звільнено від кримінальної відповідальності визнано 286 КК України та призначено покарання у виді штрафу в винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 грн., без позбавлення права керувати транспортним засобом.

Внаслідок ДТП двоє потерпілих отримали тілесні ушкодження та перебували на стаціонарному лікуванні Кам’янець-Подільської міської лікарні, з міського бюджету було витрачено 3422,38 грн. на лікування потерпілих У зв’язку з тим, що були порушені інтереси держави, зокрема економічні інтереси держави внаслідок витрачання закладом охорони здоров’я, який фінансується з місцевого бюджету, коштів на лікування потерпілого від кримінального правопорушення в сумі 3422,38 гривень місцевою прокуратурою заявлено позов до правопорушника на вказану суму, який розглянуто та задоволено.

Завдяки вжитим заходам в порядку нагляду місцевої прокуратури за реальним виконанням рішення Кам’янець-Подільського міськрайонного суду за позовом Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави, до міського бюджету повернуто витрати на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення на суму 3 422,38 гривні.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура 07.11.2019

 

                               За результатами розгляду позовів місцевої прокуратури скасовано 2 рішення однієї з сільських рад району

                                                              а 2 земельні ділянки буде повернуто

Органами прокуратури приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності, в тому числі земель водного фонду.

За позовами Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави Хмельницьким апеляційним судом визнано незаконним та скасовано 2 рішення Устянської сільської ради, визнано недійсними свідоцтва про право власності на земельні ділянки, а також зобов’язано повернути в державну власність земельні ділянки, площею по 0,06 га кожна, надані для ведення садівництва, які розташовані в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища та відноситься до земель водного фонду.

Встановлено, що у 2016 році Гринчуцькою сільською радою незаконно передано у приватну власність місцевому жителю земельну ділянку, для ведення садівництва, яка розташована на землях водного фонду в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища. Проте, згідно вимог ст.ст. 85, 88 Водного кодексу України, ст.ст. 60, 61, 84 Земельного кодексу України надання земель прибережної захисної смуги уздовж Дністровського водосховища у приватну власність, в тому числі для ведення садівництва заборонено.

Також, встановлено, що вказана земельна ділянка розташована в межах населеного пункту Кам’янець-Подільського району. Таким чином, спірна земельна ділянка передана в приватну власність в порушення вимог ст.60 Земельного кодексу України та ст.ст.85,88 Водного кодексу України, оскільки надання земель прибережної захисної смуги у приватну власність законодавством не передбачено. Окрім того, враховуючи те, що спірна земельна ділянка, площею 0,12 га знаходиться в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища та відноситься до категорії земель водного фонду, надання її для ведення садівництва, без зміни у встановленому законом порядку її цільового призначення, є порушенням вимог земельного законодавства. Враховуючи викладене, рішення Устянської сільської ради суперечать вимогам законодавства, порушують цивільні права та інтереси, що згідно зі ст.21 ЦК України, ст.152 ЗК України, що є підставою для визнання їх незаконними та скасування у судовому порядку.

Рішенням Хмельницького апеляційного суду позови місцевої прокуратури задоволено в повному обсязі, визнано незаконними та скасовано рішення органу місцевого самоврядування, визнано недійсними свідоцтва про право власності та зобов’язано повернути земельні ділянки в комунальну власність.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура 07.11.2019

 

          До 9 років позбавлення волі засуджено мешканця Донецької області, який вчинив розбій у м. Кам’янці-Подільському

Працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури у суді доведено вину 37-річного мешканця м. Маріуполь Донецької області у вчиненні розбою. У результаті проведеного, за процесуального керівництва місцевої прокуратури слідчим відділом Кам’янець-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області, досудового розслідування встановлено, що раніше судимий за майнові злочини чоловік на шлях виправлення не став та продовжив злочинну діяльність, перебуваючи у м. Кам’янці-Подільському. У квітні цього року, переконавшись у відсутності у квартирі людей, зловмисник, з метою протиправного заволодіння чужим майном, проник у житло.

Там він одразу помітив подарунковий конверт з коштами, які бабуся подарувала своєму онуку на день народження, яким і заволодів. В цей час додому повернувся господар, який побачив у дверному замку цвяха, а у своїй квартирі виявив незнайомого чоловіка, котрий накинувся на нього. Зловмисник наніс потерпілому тілесні ушкодження та втік з місця злочину, де ще й загубив свій паспорт. Цього ж дня він був затриманий працівниками поліції.

Вироком Ярмолинецького районного суду засудженому за ч. 3 ст. 187 (розбій, поєднаний з проникненням у житло) КК України призначено покарання у виді 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокуратура

                                                                     НЕВІДВОРОТНІСТЬ ПОКАРАННЯ

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд визнав винним чоловіка, який звинувачувався у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненому повторно, поєднаному з проникненням у приміщення.

Як було встановлено, в травні поточного року, один з мешканців смт. Ярмолинці, який до цього вже мав конфлікт із законом, приїхавши в м. Кам’янець-Подільський, шляхом зламу вікна, посеред ночі проник до приміщення магазину, звідки викрав господарські товари та грошові кошти на загальну суму більш ніж 3,5 тис. грн. Засудженого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України та призначено покарання в виді позбавленні волі. Зважаючи, що дана особа раніше декілька разів притягувалась до кримінальної відповідальності за вчинення аналогічних злочинів, найближчі 5 років він проведе за гратами.

Прокуратура

                І знову про відповідальність за незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин

Злочини у сфері незаконного обігу наркотиків останні роки впевнено займають друге місце за поширеністю в Україні серед усіх видів злочинів. Більш «популярні» тільки злочини проти власності. Щорічно значна кількість людей визнаються винним у вчиненні злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. Левова частка злочинів цього виду складають дії щодо виготовлення, придбання та зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин без мети збуту.

Стаття 309 Кримінального кодексу України не використовує термін “вживання” наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Однак це не означає, що особа котра вживає наркотичні засоби не підпадає під цю статтю. Адже процес вживання наркотиків неможливий без виготовлення, придбання або перевезення таких засобів. Не виключається випадок, коли зазначена особа крім цього здійснює дії щодо зберігання зазначених речовин.

Так, за результатами підтримання Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою обвинувачення вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 22.10.2019 визнано винним жителя міста Кам’янець-Подільський у незаконному придбанні та зберіганні без мети збуту особливо небезпечної психотропної речовини, а саме 4-F-MDMB-BINACA, яка є гомологом 5F-MDMB-PINACA, загальною масою 0,51 г, яку останній знайшов та, усвідомлюючи протиправність своїх дій, умисно, незаконно зберігав для особистого вживання без мети збуту до моменту вилучення працівникам Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області.

Прокуратура

                         Очищення органів виконавчої влади від нечистих на руку державних службовців

Працівниками Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури в суді першої інстанції та апеляційному суді доведено вину чиновника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого службового становища.

За результатами досудового розслідування, проведеного під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури СВ Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області встановлено, що у листопаді 2016 року державний службовець, будучи наділеним організаційно-розпорядчими, контролюючими, наглядовими та правозастосовними функціями, з корисливих мотивів, використовуючи службове становище, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та незаконного збагачення, за проведення відповідної перевірки з позитивним результатом для заявника, отримав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США, після чого одразу був викритий працівниками поліції.

Обвинувачами в суді повністю доведено винуватість вказаної особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого службового становища) КК України.

Вироком Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області засудженому призначено покарання у виді штрафу 25500 гривень, з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням контролюючих, наглядових, організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки.

Разом з тим, ухвалою апеляційного суду Хмельницької області вищевказаний вирок залишено без змін, а апеляційну скаргу сторони захисту без задоволення.

Прокуратура

             Майже усі позови місцевої прокуратури про визнання недійсними наказів розглянуто та задоволено

Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Органами прокуратури області встановлено, що наказами Головного управління Держземагенства в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 96 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 192 га та загальною вартістю 5 760 000 грн., які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

У зв’язку з тим, що на час отримання спірних земельних ділянок громадяни, які отримали вказані земельні ділянки вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання, та явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави, в січні 2019 року прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання недійсним вказаних 96 наказів. Упродовж 2019 року за участю прокурорів місцевої прокуратури Кам’янець-Подільським міськрайонним судом розглянуто та задоволено 90 позовів місцевої прокуратури в інтересах держави до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання недійсними наказів Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про затвердження документації із землеустрою та надання у власність громадянам земельних ділянок, що розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

21.10.2019

                          За результатами вжитих Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою заходів представницького характеру щодо досудового врегулювання спору збільшено надходження до бюджету за оренду землі.

    У зв’язку з проведенням загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою вжито додаткових заходів щодо приведення у відповідність до вимог законодавства розміру орендної плати за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності. Так, місцевою прокуратурою упродовж липня-вересня поточного року спрямовано 13 листів на адреси селищної, сільських рад Кам’янець-Подільського району про приведення у відповідність до вимог законодавства розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення у договорах оренди 56 земельних ділянок переданих у комунальну власність. Розглянувши вказані листи місцевої прокуратури, органами місцевого самоврядування району направлено на адреси орендарів листи-пропозиції про внесення змін до договорів оренди.

За результатами вжитих заходів представницького характеру щодо досудового врегулювання спору між сільськими (селищною) радами з метою збільшення надходжень до бюджету укладено додаткові угоди до договорів оренди землі. Так, у вересні поточного року між Китайгородською сільською радою та одним із підприємців зареєстровано додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки загальною площею 8,6840 га, де розмір орендної плати приведено у відповідність до НГО, що призведе, в подальшому, до збільшення надходжень до місцевого бюджету на 17 тис. грн.

Прокуратура

                    У ПОЛІ ЗОРУ ПРОКУРАТУРИ – ЗАКОННІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура проводить постійне вивчення щодо додержання земельного законодавства, зокрема в частині оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки під закладами дошкільної та загальної середньої освіти, оскільки несвоєчасне оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеними землями та ризики для нормального функціонування закладів та навчального процесу, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав дітей.

Зокрема, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою, за результатами проведеного вивчення встановлено, що у користуванні Рихтецького ДНЗ «Пізнайко», перебуває земельна ділянок площею 0,1460 га, без належно оформлених правовстановлюючих документів. Реагуючи на вказане, місцевою прокуратурою пред’явлено адміністративний позов до суду з вимогою визнати незаконною бездіяльність Рихтецького ДНЗ «Пізнайко» та зобов’язати їх оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку під закладом освіти. Постановою суду позовні вимоги прокурора задоволено в повному обсязі.

Стан законності у земельній сфері з наведених вище питань і надалі перебуває під посиленою увагою Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                                                       НА ШЛЯХ ВИПРАВЛЕННЯ НЕ СТАВ

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою спрямовано до суду обвинувальний акт щодо одного з мешканців міста Кам’янця-Подільського, який будучи раніше неодноразово судимим, на наступний день після звільнення з місць позбавлення волі, в нічну пору доби, сподіваючись на власну безкарність, пошкодивши вхідні двері літньої тераси одного з закладів громадського харчування міста, проник всередину, звідки викрав алкогольні напої та побутову техніку на загальну суму 2700 грн.

Зважаючи, що вказана особа раніше п’ять разів притягувалась до кримінальної відповідальності, за вчинення аналогічних злочинів, судом обвинуваченому обрано запобіжний захід в виді тримання під вартою. За вчинення крадіжки, ласому до чужого майна загрожує покарання строком від 3 до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура

                         Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду поставлено крапку

    у кримінальному провадженні про обвинувачення, раніше неодноразово засудженого за корисливі злочини, мешканця одного з сіл Кам’янеччини, який влітку 2018 вчинив ряд крадіжок майна громадян та грабіж, поєднані з проникненням у житло.

Так, в одну ніч зловмисник встиг «відвідати» два господарства в одному з сіл Кам’янеччини, звідки вчинив крадіжки майна громадян. Крім того, в темну пору доби, через незачинене вікно, проник у приміщення житлового будинку потерпілої, де викрадаючи майно вказаної громадянки був викритий нею. В свою чергу грабіжник, усвідомлюючи, що його дії набули відкритого характеру, продовжуючи свій корисливий умисел на заволодіння майном, з метою подолання опору потерпілої, шляхом застосування насильства витяг її з будинку у двір, звідки жінці вдалось вирвалась з рук злочинця та втекти.

Після тривалого розгляду справи, допиту свідків та дослідження усіх доказів судом зловмисника визнано винним у вчиненні тяжких злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України, ч. 3 ст. 186 КК України та вирішено його долю на наступних 5 років. Наразі, молодик готується до відбуття призначеного вироком суду покарання та перебуває під вартою.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                                    Шахраї понесли заслужене покарання.

За принципової позиції Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури шахрайка понесла заслужене покарання у виді позбавлення волі строком на шість роки. Схема, якою послуговувалася злочинниця, була не складна, однак спрацювала доволі ефективно. Так, перебуваючи в місті Кам’янець-Подільському у червні 2015 року, циганка К. увійшла в довіру до місцевої мешканки та повідомила останній про наявність у неї смертельно хворої бабусі та батька, які насправді хворіли та застосувавши до неї методи гіпнозу, вказала єдиний метод спасіння – винести усі гроші з дому та золоті вироби, повідомивши при цьому, де вони приблизно знаходяться у квартирі потерпілої.

Лише після проведення очищувального обряду над матеріальними цінностями, біда та хвороби покинуть родину потерпілої. Не сумніваючись у щирості слів шахрайки, потерпіла на протязі дня принесла золоті вироби та грошові кошти своїх рідних на загальну суму біля 700 тис. грн. та віддала їх злочинниці. Отямившись через деякий час, потерпіла виявила відсутність як матеріальних цінностей так і шахрайки, зрозуміла що її ошукали, після чого звернулась до поліції.

Встановити особу злочинця вдалось лише у 2018 році, оскільки остання проходила свідком у схожих злочинах, скоєних на території інших регіонів України. Під час досудового розслідування кримінального провадження, обвинувачена К. повністю спростовувала свою причетність до скоєного кримінального правопорушення та повідомила, що у місті Кам’янець-Подільському ніколи не була. В ході судового розгляду, стороною обвинувачення незаперечними доказами було підтверджено її перебування в місті Кам’янець-Подільському у місці та часі вчиненого злочину, про які вказала потерпіла.

Зазначені обставини переконали колегію суддів Кам’янець-Подільського міськрайонного суду у винуватості К. Не погоджуючись із прийнятим рішенням, сторона захисту подала апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду.

Вердикт апеляційної інстанції був аналогічним Кам’янець-Подільському міськрайонному суду, а тому найближчі шість років шахрайка проведе за гратами. Зазначені події повинні стати наукою як для самих злочинців так і їх потенційни

Прокуратура

                         

                             Громадянина, який повідомив завідомо неправдиву інформацію про загрозу вибуху

                            через мінування приміщення будівлі залізничної станції у місті Кам’янці-Подільському

                      вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 6 вересня 2019 року визнано винним та засуджено.

Згадуючи обставини кримінального провадження, 12 липня 2019 року о 20 годині 09 хвилин, один із місцевих жителів нашого міста перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння знаходячись за адресою вулиця Привокзальна, 11 у місті Кам’янець-Подільському на території Кам’янець-Подільської залізничної станції, маючи на меті дезорганізувати роботу вказаної установи, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що поширена ним інформація є неправдивою, умисно здійснив телефонний дзвінок з належного йому мобільного телефону на лінію "102" ГУ НП в Хмельницькій області та, після з`єднання з черговим, анонімно повідомив завідомо неправдиву інформацію про загрозу та підготовку вибуху через мінування приміщення будівлі залізничної станції, що розміщена по вулиці Привокзальній, 11 у місті Кам’янець-Подільському Хмельницької області, тим самим здійснив завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, який загрожує загибелі людей чи іншими тяжкими наслідками.

Вказані дії призвели до безпідставного відволікання сил та засобів спеціальних служб з метою перевірки вказаного повідомлення. За даним фактом СВ Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області 12 липня 2019 року розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України.

Під час досудового розслідування даного кримінального провадження встановлено, що у вчиненні вказаного злочину підозрюється житель міста Кам’янця-Подільського, 1976 року народження, раніше не судимий, який вчинив вказані дії у стані алкогольного сп’яніння. Особа, підозрювана у вчиненні даного кримінального правопорушення свою вину у вчиненні злочину визнала повністю, дала відповідні покази, щиро розкаялась у скоєному. 31 липня 2019 року між підозрюваним та прокурором, якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні, за участі захисника підозрюваного, укладено угоду про визнання винуватості. Згідно вказаної угоди, підозрюваний повністю визнав свою винуватість у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України, та погодився на призначення йому покарання передбаченого законодавством. Того ж дня, обвинувальний акт по справі з угодою про визнання винуватості направлено для розгляду у Кам’янець-Подільський міськрайонний суд.

Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 6 вересня 2019 року особу, відносно якого направлено до суду обвинувальний акт, визнано винним у завідомо неправдивому повідомленні про підготовку вибуху, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України та призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі з встановленням на підставі ст. 75 Кримінального кодексу України іспитового строку на термін 1 рік.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                                          Правоохоронцями розшукано злочинця, який тривалий час

                                                       переховувався від органів досудового розслідування та суду

Завдяки скоординованим місцевою прокуратурою заходам та належно спланованими слідчими (розшуковими) діями працівниками Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області розшукано зловмисника, що вчинив ряд крадіжок із проникненням в житло на території Кам'янець-Подільського району, який понад шість місяців переховувався від органів досудового розслідування та суду у столиці.

Наразі Кам'янець-Подільським міськрайонним судом Хмельницької області зловмиснику обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів в межах кримінальної справи, яка перебуває на розгляді у суді. Окрім того, останньому повідомлено про підозру у вчиненні нових злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло), обвинувальний акт за вказаними епізодами злочинної діяльності скеровано до суду для розгляду по суті пред’явленого обвинувачення.

Згідно ч. 3 ст. 185 (крадіжка, поєднана з проникненням у житло) Кримінального кодексу України зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років. Разом з тим, правоохоронцями перевіряється інформація щодо можливої причетності вказаної особи до вчинення майнових злочинів на території інших областей.

Прокуратура

 

 

                             Задоволено позов місцевої прокуратури про відшкодування шкоди,

                                         заподіяної кримінальним правопорушення

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, в тому числі з метою відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями. Ухвалою Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 22.03.2019 правопорушника звільнено від кримінальної відповідальності визнано 286 КК України та призначено покарання у виді штрафу в винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 грн., без позбавлення права керувати транспортним засобом.

Внаслідок ДТП двоє потерпілих отримали тілесні ушкодження та перебували на стаціонарному лікуванні Кам’янець-Подільської міської лікарні, з міського бюджету було витрачено 3422,38 грн. на лікування потерпілих У зв’язку з тим, що були порушені інтереси держави, зокрема економічні інтереси держави внаслідок витрачання закладом охорони здоров’я, який фінансується з місцевого бюджету, коштів на лікування потерпілого від кримінального правопорушення в сумі 3422,38 гривень місцевою прокуратурою заявлено позов до правопорушника на вказану суму.

22.08.2019 Кам’янець-Подільським міськрайонним судом задоволено позов, заявлений місцевою прокуратурою в інтересах держави в особі Кам’янець-Подільської районної ради, Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні до правопорушника про стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення на суму 3 422,38 гривні, які будуть повернуті до міського бюджету

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

                                                         

                                                                                       Чарівна рибальська катушка

Працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури у суді забезпечено публічне обвинувачення у двох кримінальних провадженнях, за фактами вчинення крадіжок у одному з гіпермаркетів міста.

Встановлено, що крадії, не будучи знайомі та не маючи єдиного умислу на вчинення крадіжки, в різні періоди часу, перебуваючи в місцевому гіпермаркеті, з корисливих потреб, не розрахувавшись за товари, а саме рибальські приладдя, намагалися їх викрасти, однак були зупинені працівниками охорони магазину. Особливістю, яка вирізняє вказані два правопорушення є те, що крадіям припала до ока одна і та ж рибальська катушка, золотого кольору.

За результатами розгляду вказаних кримінальних проваджень стороною обвинувачення в суді повністю доведено винуватість вказаних осіб у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 15, ч.1 ст.185 (карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років) КК України.

Прокуратура

                                      За принципової позиції Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури

                       обвинуваченого у незаконному придбанні, носінні та зберіганні бойових припасів та зброї визнано

                                                                   винним та засуджено судом.

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою підтримувалось державне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо незаконного придбання, носіння та зберігання бойових припасів та зброї без передбаченого законом дозволу, а також незаконного носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу.

Так, по справі встановлено, що житель м. Кам’янця-Подільського в третій декаді листопада 2018 року близько 16 год. за місцем свого приживання в місті Кам’янці-Подільському, на балконі знайшов пістолет «Walther mod.PPK», який є нарізною вогнепальною зброєю, а також 4 патрони до нього. Діючи умисно, знаючи, що для придбання та зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів необхідно мати передбачений законом дозвіл, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій і їх караність, в порушення вимог п. 1 Додатку 1 Постанови Верховної Ради України від 17.06.1992 №2471-ХІІ «Про право власності на окремі види майна», відповідно до якого до видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, серед іншого, віднесено і вогнепальну зброю та боєприпаси, п. 2, п. 9 Положення про дозвільну систему, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 №576, якими передбачено, що до предметів, на які поширюється дозвільна система, належать вогнепальна зброя і бойові припаси до вогнепальної зброї, видача дозволів на виготовлення, придбання, зберігання, облік, охорону, перевезення і використання зброї та бойових припасів до вогнепальної зброї здійснюється у порядку, визначеному МВС, залишив для особистого користування знайдені ним пістолет «Walther mod.PPK», який є нарізною вогнепальною зброєю, а також 4 патрони, таким чином придбав і зберігав вищевказану зброю та боєприпаси без передбаченого законом дозволу в приміщенні своєї квартири.

В подальшому, в грудні 2018 року, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, знаючи, що для носіння і зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів, а також для носіння холодної зброї необхідно мати передбачений законом дозвіл, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, діючи умисно, в порушення вимог вищевказаних нормативних актів, з метою залякування своєї дружини, взяв із собою пістолет «Walther mod.PPK», який є нарізною вогнепальною зброєю, 4 патрони, а також стилет, що є холодною зброєю колючої дії, а саме стилетом виготовленим шляхом переробки саморобним способом мусака для заточки ножів (виконання заточки вістря), що є різновидом виробів господарсько-побутового призначення і без передбаченого законом дозволу переніс до приміщення гуртожитку Кам’янець-Подільського коледжу культури та мистецтв, що по вул. Тімірязєва, 111, таким, чином обвинувачений без передбаченого законом дозволу носив та зберігав при собі вищевказану зброю та боєприпаси до виявлення та вилучення працівниками Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області в ході проведення адміністративного затримання останнього.

Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 16.07.2019 жителя міста Кам’янця-Подільського визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 та частиною 2 статті 263 Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі з встановленням на підставі ст. 75 Кримінального кодексу України іспитового строку на термін 1 рік 6 місяців.

Прокуратура

                                        У Кам’янець-Подільському прокуратурою проведено зустріч 

                 з європейськими партнерами з питань запровадження системи індивідуальної оцінки діяльності прокурора

18 липня 2019 року у Кам’янці-Подільському відбулася робоча зустріч з представниками Консультативної місії Європейського союзу (КМЄС) щодо розроблення та запровадження системи індивідуальної оцінки діяльності прокурора.

У заході взяли участь представники КМЄС, керівництво Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури та прокуратури Хмельницької області. В ході зустрічі обговорено пілотний проект щодо створення системи оцінки якості індивідуальної роботи прокурора, який було розпочато на базі прокуратур Львівської, Одеської та Харківської областей, та в подальшому залучення до даного проекту місцевих прокуратур.

Підсумовуючи захід, сторони висловили впевненість у необхідності подальшого конструктивного співробітництва для досягнення поставлених цілей та завдань.

ПРОКУРАТУРА

 

                                  На Кам’янеччині 7 депутатів сільських рад притягнуто до відповідальності

                                          за вчинення адміністративних корупційних правопорушень

Депутати місцевих рад, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), являються суб’єктами відповідальності, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Проте, незважаючи на вказані вимоги антикорупційного законодавства, депутати місцевих рад продовжують нехтувати задекларованими нормами. Так, за принципової позиції працівників Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури, лише за поточний тиждень 7 депутатів сільських рад Кам’янець-Подільського району визнано винуватими у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП з застосуванням адміністративного стягнення у виді штрафу.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                 Під головуванням керівника Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури відбулась

          координаційна нарада керівників правоохоронних органів міста Кам’янець-Подільський та Кам’янець- Подільського району 

12 липня керівником Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів міста Кам’янець-Подільського та Кам’янець-Подільського району, на якій обговорено стан попередження та протидії злочинності. У роботі заходу прийняли участь представники органів влади, місцевого самоврядування, відповідних підрозділів правоохоронних органів, а також працівники місцевої прокуратури. 

Очільник місцевої прокуратури відзначив позитивні здобутки, яких досягнуто спільною та злагодженою роботою правоохоронців у І півріччі 2019 року. Зокрема, скоротилось число тяжких та середньої тяжкості злочинів на території міста, особливо тяжких, тяжких та злочинів середньої тяжкості, вчинених на території району. 

Спостерігається тенденція до зниження числа злочинів проти власності, зокрема, крадіжок та розбоїв, не допущено вчинення на території міста та району фактів вимагання. Акцентовано увагу на необхідності активізації роботи з виявлення фактів вчинення корупційних правопорушень, розкрадання бюджетних коштів, зловживання у сферах земельних відносин.

Під час обговорення усіх проблемних питань, учасники наради надали свої конструктивні пропозиції, які стали основою для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності та попередження злочинності на території міста та району.

Прокуратура

                                                                              Розплата волею

Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду визнано винним та вирішено долю на наступних 5 років мешканця одного з сіл Кам’янеччини, який восени 2018 вчинив крадіжку майна, а на початку 2019 року - розбійний напад.

Так, в період розгляду Кам’янець-Подільським міськрайонним судом обвинувального акту за фактом крадіжки, вказаний молодик вчинив інший корисливий злочин. Зловмисник на Різдво, в темну пору доби переслідуючи ціль наживи, діючи умисно, перебуваючи у приміщення житлового будинку потерпілого, умисно спричинив останньому тілесні ушкодження середньої тяжкості та відкрито заволодів належними потерпілому грошовими коштами та двома медалями.

В подальшому, з викраденим зник з місця події, залишивши потерпілого в безпорадному стані. Варто зазначити, що жертвами дій зловмисника, який до речі не вперше притягається до кримінальної відповідальності, в обох злочинах стали беззахисні особи похилого віку. Наразі, молодик готується до відбуття призначеного вироком суду покарання та перебуває під вартою.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                       Відповідальність за незаконну порубку дерев: новели законодавства

Одним із найбільш небезпечних порушень у сфері охорони лісів вважається незаконна рубка. Кримінальна відповідальність за це правопорушення передбачена ст. 246 Кримінального кодексу України. Прийнятим у 2018 році Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» внесено зміни до статті 246 Кримінального кодексу України, якими доповнено статтю пунктом 4 та приміткою.

Так, згідно із запровадженими змінами, для притягнення особи до кримінальної відповідальності за статтею 246 Кримінального кодексу України потрібно, щоб її діями було завдано шкоди на суму, яка перевищує 1 921 000 грн. (істотна шкода), 4 802 500 грн. (тяжкі наслідки). Внаслідок внесення вищевказаним законом змін до статті 246 Кримінального кодексу України в частині підвищеного розміру істотної шкоди збільшилася кількість закритих судами кримінальних проваджень за фактом незаконної порубки лісу.

З метою підвищення ефективності виявлення та запобігання порушенням при веденні лісового господарства, протидії незаконним рубкам, а також - підвищення рівня невідворотності покарання за вчинення злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення, Верховна Рада України 25.04.2019 ухвалила законопроект 10201-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів», згідно з яким посилено кримінальну відповідальність та збільшено штрафи за незаконну вирубку лісів. Так, згідно з нововведеннями, які, до речі, набрали чинності з 19.05.2019, суму істотної шкоди за незаконну вирубку лісів знижено майже у 50 разів та вдвічі підвищено розмір штрафу у випадку притягнення до адміністративної відповідальністі за незаконну порубку лісу.

Водночас, охочим до незаконної вирубки дерев варто знати, що територія Кам’янець-Подільського району відноситься до Національного природного парку «Подільські Товтри», тобто є територією природно-заповідного фонду, і це вже є достатньою підставою для кваліфікації діяння за ст. 246 КК України - істотна шкода у такому випадку (20 і більше неоподаткованих мінімумів доходів громадян) не є обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього злочину.

     ПРОКУРАТУРА

 

                      Продовжують мати місце випадки порушення депутатами вимог щодо своєчасного подання декларації

Законодавством України передбачено обов’язок посадовців відкрито звітувати перед суспільством про свої доходи та витрати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Упродовж червня 2019 року Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою на виконання вимог законодавства забезпечено участь при розгляді місцевим судом адміністративних протоколів, складених відносно 7 депутатів району за ч.1 ст. 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).

За результатами розгляду протоколів, вказаних депутатів визнано винуватими та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн. Нагадуємо, що особам на яких поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» необхідно подавати: щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; перед звільненням та після звільнення. Крім цього, у разі суттєвих змін в майновому стані декларанта, останньому обов’язково необхідно подавати відповідні повідомлення через особистий кабінет користувача-декларанта.

ПРОКУРАТУРА

 

                         Кам’янець-Подільська місцева прокуратура вживає заходів щодо стягнення із засуджених за вчинення

                               злочинів, коштів витрачених лікарськими установами на лікування потерпілих від цих злочинів.

 Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 19.04.2019 жителя міста Кам’янця-Подільського визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.125 КК України та призначено покарання у виді штрафу у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно вказаного вироку, який набрав законної сили, засуджений знаходячись неподалік від входу в кафе «Старий друг», що по вул. Князів Коріатовичів, 14 «К» в місті Кам’янці-Подільському, під час словесного конфлікту з неповнолітнім, який виник на грунті раптово виниклих неприязних відносин, з метою заподіяння тілесних ушкоджень умисно наніс останньому близько п’яти ударів кулаками обох рук в обличчя, після чого потерпілий впав на землю, а засуджений далі наніс декілька ударів обома ногами по обличчю, в результаті чого заподіяв неповнолітньому тілесні ушкодження у вигляді перелому кісток носа, забійної рани на фоні гематом верхньої і нижньої губи, які за ступенем тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров’я.

В зв’язку з отриманням тілесних ушкоджень, згідно довідки Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні неповнолітній знаходився на лікуванні в травматологічному відділенні лікарської установи. Вартість перебування потерпілого на лікуванні разом з лабораторними дослідженнями становила 4067 грн. 70 коп. Згідно вимог ст. 1206 Цивільного кодексу України особа, яка вчинила злочин, зобов'язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину.

У зв’язку із наявністю порушень економічних інтересів держави внаслідок витрачання закладом охорони здоров’я, який фінансується з місцевого бюджету, коштів в сумі 4067,70 гривень, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою заявлено позов до засудженого про стягнення в інтересах Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні коштів витрачених на лікування потерпілого від кримінального правопорушення.

Прокурор Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури Васильєва Л.В.

 

                                                                       Все одно доведеться платити

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою в межах реалізації представницьких повноважень проводиться робота по встановленю порушень вимог законодавства при призначенні та виплаті тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Як з’ясувалося, батькам з якими залишалася проживати дитина з Держбюджету безпідставно виплачено 41 тис. грн. як тимчасова допомога на утримання дитини, якщо батько дитини ухиляється від сплати аліментів, не має можливості утримувати дитину або його місце проживання невідоме. Тимчасова допомога призначалася на підставі заяви та доданих до неї документів, зокрема довідки виданої державною виконавчою службою про неотримання аліментів на утримання неповнолітніх дітей. Однак, батьки, які були зобов’язані утримувати своїх дітей, отримували дохід та ухилялися від сплати аліментів.

Реагуючи на вказане, у 2019 році Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою заявлено 2 позови на захист інтересів держави з вимогою стягнути з платників аліментів до державного бюджету кошти виплачені як тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Кам’янець-Подільським міськрайонним судом задоволено позовні вимоги Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі управління соціального захисту населення Кам’янець-Подільської райдержадміністрації та стягнуто на користь держави 15 тис. грн.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

 

ЗАВЕРШЕНО СУДОВИЙ РОЗГЛЯД У СПРАВІ ПРО ВЧИНЕННЯ РОЗБОЮ ГРУПОЮ ОСІБ З МЕТОЮ НАЖИВИ

23 травня 2019 року у справі щодо вчинення розбою групою осіб поблизу магазину «Надія» що по вул. Вокзальній, 93 в місті Кам’янці-Подільському, під час чого потерпілому заподіяно тілесні ушкодження та викрадено золотий перстень та грошові кошти, прийнято судове рішення у вигляді вироку.

Обставини кримінального провадження: 21 липня 2017 року близько 16 год. поблизу приміщення магазину «Надія» три мешканці міста, в чагарниках з корисливих мотивів шляхом застосування насильства небезпечного для здоров’я нанесли 5 ударів потерпілому, після чого утримували потерпілого за обидві руки відкрито викрали грошові кошти в сумі 2000 грн. та 100 доларів США, а також зняли із безіменного пальця потерпілого золотий перстень-печатку 585 проби вагою 5,9 грам, вартістю 6442,8 грн.

Слідчим відділом Кам’янець-Подільського ВП ГУНП у Хмельницькій області у вказаному кримінальному провадженні проведено досудове розслідування, за результатами якого до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду направлено два обвинувальні акти відносно двох осіб за ознаками вчинення нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаного із застосуванням насильства небезпечного для здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України. На суді свою вину обвинувачені не визнали та не розкаялися, однак це не завадило судді на підставі інших доказів встановити обставини вчинення даного злочину.

23 травня 2019 року у судовому розгляді цього провадження Кам’янець-Подільським судом прийнято рішення. Обвинувачених у вчиненні даного кримінального правопорушення визнано винуватими та призначено покарання у виді позбавлення волі на тривалий термін.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                               ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПОВНОЛІТНІХ ЗА ЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНІВ.

Згідно ст. 22 Кримінального кодексу України кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років. В той же час, за вчинення рядку злочинів, в тому числі викрадення чужого майна, кримінальна відповідальність наступає з 14 років.

17 травня 2019 року Кам’янець-Подільським міськрайонним судом завершено судовий розгляд кримінального провадження, за фактом таємного викрадення трьома неповнолітніми, двоє з яких у учнями навчальних закладів міста, майна одного з підприємства на загальну суму 2179 грн.

Як було встановлено, троє неповнолітніх осіб, двох з яких раніше вже притягувались до кримінальної відповідальності, 11.08.2018 з метою отримання «швидких та легких» грошей, діючи за взаємною змовою перелізли через захисний паркан на територію одного з підприємств міста, звідки викрали деталі до вантажних автомобілів, які в подальшому здали в металобрухт, а отримані кошти витратили на власні потреби. Вироком суду всім учасникам крадіжки призначено покарання в виді позбавлення волі та звільнено від його відбування з встановленням іспитового строку.

Причиною вказаного стала безконтрольність з боку батьків за проведенням дітьми вільного часту, що в подальшому привело неповнолітніх на лаву підсудних.

Прокуратура

 

                 Частину позовів місцевої прокуратури про визнання недійсними наказів розглянуто та задоволено

Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Органами прокуратури області встановлено, що наказами Головного управління Держземагенства в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 96 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 192 га та загальною вартістю 5 760 000 грн., які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

У зв’язку з тим, що на час отримання спірних земельних ділянок громадяни, які отримали вказані земельні ділянки вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання, та явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави, в січні 2019 року прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання недійсним вказаних 96 наказів.

За травень 2019 року Кам’янець-Подільським міськрайонним судом розглянуто та задоволено 20 позовів місцевої прокуратури в інтересах держави до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання недійсними наказів Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про затвердження документації із землеустрою та надання у власність громадянам земельних ділянок, що розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура 23.05.2019

 

                                Кам’янець-Подільські провізори сприяють розповсюдженню наркоманії.

Незважаючи на боротьбу із таким ганебним явищем як наркотики та протидію незаконному обігу засобів, що містять наркотичні речовини на загальнодержавному рівні, на території міста Кам’янець-Подільського продовжують траплятись випадки відпуску фармацевтами місцевих аптек без рецептів за грошові кошти комбінованого наркотичного лікарського засобу «Пенталгін-ФС» який відповідно до висновку експерта містить кодеїн, що згідно Списку №1 Таблиці 3 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Постановою КМУ №770 від 06.05.2000 віднесений до наркотичних засобів, обіг якого обмежено, чим порушуються встановлені правила відпуску наркотичних засобів.

За зазначеним фактом, 01.05.2019 СВ Кам'янець-Подільського відділу поліції Головного Управління Національної Поліції в Хмельницькій області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України.

У разі підтвердження винуватості, злочинцю загрожує кримінальне покарання у виді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудове розслідування триває.

 

Прокуратура

                                                                Безкарності місця немає

Кам’янець-Подільський міськрайонним судом засуджено жителя району до 3,5 місяців арешту за ухилення від відбування покарання у виді громадських робіт. Так, вказаний громадянин будучи раніше судимим 15.02.2016 Хмельницьким міськрайонним судом Хмельницької області ч. 2 ст. 186 КК України до покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді громадських робіт на строк 240 годин на шлях виправлення не став та знову вчинив умисний злочин.

Таким чином, умисно не виконавши встановлених обов’язків, порушивши порядок та умови відбування покарання, систематично (більше 2 разів протягом місяця) не вийшов на громадські роботи без поважних причин та ухилився від відбування покарання у виді громадських робіт.

Прокуратура

 

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою в межах реалізації представницьких повноважень продовжується робота по встановленю порушень вимог законодавства при призначенні та виплаті тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Кошти з Держбюджету виплачувалися одному з батьків з яким залишалася проживати дитина як тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Допомога призначалася на підставі заяви та доданих до неї документів, зокрема довідки виданої державною виконавчою службою про неотримання аліментів на утримання неповнолітніх дітей. Однак, як з’ясувалося, батьки, які згідно рішень суду зобов’язані були сплачувати аліменти на утримання своїх неповнолітніх дітей, отримували дохід та мали можливість сплачувати кошти.

Як наслідок, з Держбюджету безпідставно виплачено кошти на загальну суму 41 тис. грн. як тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Реагуючи на вказане, у 2019 році Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою заявлено 2 позови на захист інтересів держави з вимогою стягнути з платників аліментів до державного бюджету кошти виплачені як тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                                Прокуратура попереджає про «атаки» інтернет-шахраїв

На теренах Кам’янеччини продовжує мати місце випадки шахрайств.

Однією із схем шахрайств є обман через соціальні мережі. Користувачу пропонують пройти опитування, яке проводить банк, приватна компанія, або інша організація. При цьому користувачу повідомляють про можливість отримання пристойної (грошової) винагороди за участь після опитування.

В подальшому, після відповідей на запитання користувачу пропонують вказати номер своєї платіжної картки та таємний код для переказу коштів. При цьому гроші на картку ніхто не відправляє, а наявні кошти з вказаної користувачем картки знімаються. Звертаємо увагу, що псевдо-опитування може з'явиться на електронній скринці, в банерній рекламі на сайтах, в соціальних мережах, а також в розсилках популярних месенджерів.

З метою убереження себе від такого виду шахрайств, ніколи не залишайте свої дані на сумнівних сайтах, і не передавайте свої паролі, секретні коди стороннім (невідомим)

Прокуратура

            ЗАВЕРШЕНО СУДОВИЙ РОЗГЛЯД У СПРАВІ ЩОДО НЕЗАКОННОГО ОТРИМАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

23 квітня 2019 року у справі щодо незаконного заволодіння коштами місцевого бюджету у зв’язку з поданням неправдивої декларації про доходи та майновий стан при отриманні соціальної допомоги, прийнято судове рішення у вигляді ухвали. Згадуючи обставини кримінального провадження, 31.10.2017 мешканка міста подала до Департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, у якій умисно вказала недостовірні відомості, приховавши дані про отримання доходу, а саме отриманої у зв’язку з перебуванням в трудових відносинах заробітної плати.

Подавши таку декларацію, особа шляхом обману отримала з місцевого бюджету надмірну виплату тимчасової державної допомоги в сумі 9134 гривень, чим завдала шкоду місцевому бюджету. Місцевою прокуратурою під час здійснення конституційної функції щодо представництва інтересів держави встановлено даний факт злочинної діяльності та за результатами проведення досудового розслідування 25 березня 2019 року до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду направлено обвинувальний акт за ознаками заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайстві), тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

На суді свою вину обвинувачена визнала повністю, розповіла про обставини вчинення даного злочину та повністю відшкодувала вартість завданої шкоди. 23 квітня 2019 року Кам’янець-Подільським міськрайонним судом прийнято рішення про закриття кримінального провадження за нереабілітуючих підстав, а саме у зв’язку з дійовим каяттям обвинуваченої, з урахуванням вчинення злочину невеликої тяжкості, вчинення вперше, щире каяття та повне відшкодування завданої шкоди.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                         ЗАВЕРШЕНО СУДОВИЙ РОЗГЛЯД У СПРАВІ ЩОДО НЕЗАКОННОГО ПРИВЛАСНЕННЯ БЮДЖЕТНИХ

                                          КОШТІВ ПРИ ВСТАНОВЛЕННІ ВИБОРЧИХ КАБІНОК

10 квітня 2019 року у справі щодо привласнення бюджетних коштів шляхом підроблення офіційних документів, прийнято судове рішення у вигляді вироку.

Згадуючи обставини кримінального провадження, в жовтні 2015 року фізична особа-підприємець з метою привласнення бюджетних коштів затвердив акти здачі-прийняття робіт, однак кабіни для таємного голосування на дільничних виборчих комісіях чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів не облаштував згідно укладених договорів з Кам’янець-Подільськими міською та районною виборчими комісіями.

В результаті, на дільничних виборчих комісіях використовувалися кабінки для таємного голосування, що були виготовлені з бувших у використанні матеріалів, які використовувалися при проведенні попередніх виборів та були надані адміністрацією установ, в яких розміщувалися ДВК, а підприємець привласнив бюджетні кошти на суму 156 798 гривень.

Дані протиправні дії вдалося здійснити у зв’язку з неналежним виконанням своїх службових обов’язків головою виборчої комісії, яка не перевіривши ким облаштовувались кабінки для таємного голосування, також затвердила акт здачі-прийняття робіт.

За результатами проведення досудового розслідування 31 травня та 26 вересня 2016 року до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду направлено обвинувальні акти за ознаками неналежного виконання службовою особою своїх обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди державним інтересам, підроблення, повторного підроблення та використання завідомо підроблених офіційних документів, які видаються громадянином-підприємцем, а також привласнення та повторного привласнення бюджетних коштів, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 1, 3 ст. 191, ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 367 КК України.

На суді обвинувачені свою вину визнали повністю, із фізичною особою-підприємцем укладено угоду про визнання винуватості.

10 квітня 2019 року за результатами судового розгляду цього провадження Кам’янець-Подільським міськрайонним судом прийнято рішення, згідно якого обвинуваченого у вчиненні даних злочинів визнано винуватим та призначено покарання у виді позбавлення волі на тривалий термін з можливістю виправлення без реального відбування покарання під час іспитового строку, а відносно обвинуваченої кримінальне провадження закрито за нереабілітуючих підстав, а саме у зв’язку із закінченням строків давності.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                             Закон щодо протидії булінгу запрацював на Кам’янеччині

Кам’янець-Подільським міськрайонним судом винесено перше рішення у справі про булінг. Судом було встановлено, що згідно протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме за вчинення булінгу (цькування) учасника освітнього процесу, малолітній учень Жванецького ліцею, систематично під час навчального процесу порушує дисципліну, а саме висловлюється, ображає нецензурними словами дітей та вчителів, неодноразово завдає фізичного болю дітям (б’є), знущається та провокує дітей на конфлікти, своїми діями вчиняє булінг (цькування) учасників освітнього процесу, яке полягає у фізичному та психологічному насильстві.

В судовому рішенні зазначається, що батько малолітнього порушника систематично проводить із власним сином бесіди, щодо протиправної поведінки останнього у навчальному закладі. Залучає до виховного процесу спеціалістів, звертається до лікарів-психологів та психіатрів з приводу психічного стану власного сина.

При прийняті рішення суд, врахував характер скоєного, особу порушника, обставини справи, наслідки вчиненого правопорушення, пояснення малолітнього порушника, який вказав, що не буде порушувати дисципліну в навчальному закладі та вчиняти будь-якого роду протиправні дії, та звільнив від адміністративної відповідальності батька малолітнього, обмежившись усним зауваженням.

Нагадаємо, Верховна Рада 18 грудня 2018 року ухвалила закон щодо протидії булінгу, який передбачає накладення штрафів за цькування у закладах освіти.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                                   АЛІМЕНТИ СПЛАЧУВАТИ ДОВЕДЕТЬСЯ

            Відповідно до Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Згідно чинного на даний час «Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 189, якщо виникла можливість стягнення аліментів з одного з батьків, виявлено, що один з батьків може утримувати дитину, або встановлено місце проживання (перебування) одного з батьків, у зв’язку з чим можливе стягнення з нього коштів на утримання дитини, орган соціального захисту населення визначає суму сплаченої тимчасової допомоги, яка підлягає поверненню, та встановлює строки її повернення. У разі неповернення коштів добровільно, в установлені строки,вони підлягають стягненню в судовому порядку.

Проведеним Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою вивченням встановлено, що деякі батьки, які згідно рішення суду зобов’язані сплачувати аліменти на дітей, та мають таку можливість, ухиляються від їх сплати та від повернення в бюджет сплаченої тимчасової державної допомоги дітям.

З метою стягнення вказаних коштів в примусовому порядку в минулому році Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою подано до суду позовні вимоги на загальну суму 35 тис. грн, які розглянуто та задоволено. В поточному році подано позов на суму 10 тис. грн, який на даний час перебуває в суді на розгляді

Прокуратура

                           На Кам’янечинні депутата однієї із сільських рад Кам’янець-Подільського району

               притягнуто до відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення.

За принципової позиції працівників Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури депутата однієї із сільських рад Кам’янець-Подільського району визнано винуватим у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП.

За інформацією заступника керівника місцевої прокуратури Ольги Кравцової, правопорушення полягало в тому, що депутат сільської ради достовірно знаючи про необхідність подання електронної декларації про доходи за 2017 рік, безвідповідально поставився до покладених на нього обов’язків та несвоєчасно, без поважних на те причин, а саме 02 травня 2018 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. З

а вказаних обставин, місцевий суд визнав винним депутата у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 172-6 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 грн., що відповідає 50 неоподатковуваним мінімумам доходів громадян

Прокуратура

                                                                  Обережно, шахраї!

Попри безліч застережень щодо пройдисвітів, які під виглядом працівників різних служб полюють на довірливих жертв, громадяни вперто продовжують потрапляти їм на «гачок».

Такі випадки стають не поодинокими, адже довірливі люди, здебільшого похилого віку, власноруч віддають гроші шахраям, які переконливо запевняють, що їх близькі втрапили в халепу, опинилися в лікарні, вчинили злочин.

Від почутого, у стресових ситуаціях, люди ладні на все, аби “врятувати” рідних. Іноді, коли вони не перевіряють інформацію, це дорого обходиться. До правоохоронців жертви шахрайства, найчастіше звертаються тільки тоді, коли дізнаються, що їх близькі в жодну халепу не потрапляли, чи після того, як уже передали або переказали кошти зловмисникам.

Останнім часом у Кам’янці-Подільському шахраї все частіше почали ошукувати містян. На жаль, давно відома, але від того не менш дієва схема шахрайства усе ще спрацьовує на руку аферистам.

Так, 24 березня 2019 року місцева жителька віддала шахраєві понад 10000 тисяч гривень, аби допомогти онукові, який нібито потрапив до лікарні. За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 190 КК України (Шахрайство). Зауважте, що таким повідомленням про проблеми у ваших рідних, які можна вирішити за допомогою «добродіїв», ні в якому разі не можна вірити.

Обов’язково перевіряйте інформацію, яку повідомляє незнайомець. У разі, якщо ви розумієте, що вас намагаються обдурити, одразу телефонуйте до поліції за номером 102.

Пильність та обережність допоможуть вберегти вас від неприємностей та завадять ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність. Розповідайте своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим про схеми шахраїв.

ПРОКУРАТУРА

 

 

                               За втручання Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури у державну власність

                       повернуто земельну ділянку в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища

Органами прокуратури приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності, в тому числі земель водного фонду.

За позовом Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави судом визнано незаконним та скасовано рішення Гринчуцької сільської ради, визнано недійсним свідоцтво про право власності на земельну ділянку, а також зобов’язано повернути в державну власність земельну ділянки, площею 0,12 га, надану для ведення садівництва, яка розташована в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища та відноситься до земель водного фонду.

Встановлено, що у 2016 році Гринчуцькою сільською радою незаконно передано у приватну власність місцевому жителю земельну ділянку, для ведення садівництва, яка розташована на землях водного фонду в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища.

Рішенням Кам’янець-Подільського міськрайонного суду позов місцевої прокуратури задоволено в повному обсязі, визнано незаконним та скасовано рішення органу місцевого самоврядування, визнано недійсним свідоцтво про право власності та зобов’язано повернути земельну ділянку в комунальну власність.

21.03.2019 завдяки вжитим заходам в порядку нагляду місцевої прокуратури за реальним виконанням рішення Кам’янець-Подільського міськрайонного суду за позовом Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави, повернуто в комунальну власність земельну ділянку площею 0,12 га для ведення індивідуального садівництва, що розташована в межах населеного пункту с. Малинівці.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                    Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування

                                   працівників поліції, громадяни продовжують потрапляти на гачок аферистів.

До Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області звернулась 77-річна жителька міста, яка повідомила, що 25 лютого 2019 року близько 13 год. 00 хв. в місті Кам'янець-Подільському, невстановлена особа, перебуваючи перед входом до під'їзду будинку, під приводом зняття порчі, шахрайським шляхом заволоділи грошовими коштами в сумі близько 95 тис. гривень, чим спричинили заявниці майнової шкоди на вище вказану суму.

На жаль це не всі шахрайства, що стаються через довіру людей.

Так, 28 лютого 2019 року до Кам’янець-Подільського відділу поліції звернулась 29-річний житель міста, який повідомив в м. Кам’янець-Подільському, невстановлена особа, під приводом продажу автомобільного причепа, оголошення про яке потерпілий знайшов на сайті «ОЛХ», шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами в сумі 14 000 грн., які останній перерахував на картковий рахунок одного із банків. В результаті чого, шахрай спричинив заявнику майнової шкоди на вказану суму.

За цими фактами відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) КК України. Злочин карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Триває досудове розслідування.

Що необхідно знати, щоб не стати жертвою шахраїв?

В жодному разі не повідомляйте незнайомцям Ваші особисті дані та коди Ваших банківських карток. Зловмисники можуть представлятись працівниками банку, поліцейськими, податківцями та будь-ким іншим і пропонувати Вам «вирішити питання», різні бонуси чи додаткові послуги або навпаки – погрожувати штрафами, блокуванням картки та іншими неприємностями.

Розмовляючи з незнайомцями завжди спершу з’ясуйте з ким Ви маєте справу – місце роботи, посаду, прізвище та ім’я людини, після чого припиніть розмову, зателефонуйте в установу, де працює Ваш співрозмовник та з’ясуйте чи дійсно те, що він Вам повідомив є правдою. Проте навіть у цьому випадку ніхто не має права вимагати у Вас код до Вашої картки чи особисті дані, особливо у телефонній розмові. У разі, коли з банківської картки були зняті гроші без відома власника, радимо передусім повідомити про це в банк, щоб заблокувати картку. Також звернутись до відділу поліції із заявою про несанкціоноване зняття грошей.

Прокуратура

 

                     В КАМ’ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ В ПРИСУТНОСТІ МАТЕРІ НЕЗАКОННО ПОЗБАВИЛИ ВОЛІ СИНА

 

18 березня, близько 19:40 години до Кам’янець-Подільського відділу поліції зателефонувала 43-річна місцева жителька і повідомила, що біля будинку незнайомі люди посадили її 19-річного сина в автомобіль і повезли в невідомому напрямку. Про це повідомили у секторі комунікації поліції у Хмельницькій області. Працівники поліції встановили марку, колір та номерні знаки автомобіля та з’ясували, що він поїхав у напрямку Хмельницького. І вже близько 21:30 години, в Хмельницькому, на вулиці Кам’янецькій наряд патрульної поліції зупинив розшукуваний автомобіль «Део Ланос» сірого кольору, в якому перебувало четверо підозрюваних. Як з’ясувалось — жителів Івано-Франківської області. Усіх їх затримали. Правоохоронцям вдалося встановити, що потерпілого затримані висадили поблизу Хмельницького. Попутнім транспортом він дістався Дунаєвець, де хлопця зустріли працівники поліції і доправили додому. Усі затримані наразі перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. По даному факту внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 146 (Незаконне позбавлення волі особи, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає до 5 років позбавлення волі. Наразі проводиться досудове розслідування.

Прокуратура

 

                              ЗА ЛЕГКОВАЖНЕ ВИКРАДЕННЯ ТОВАРІВ ІЗ МАГАЗИНУ АВТОЗАПРАВНОЇ СТАНЦІЇ

                       ДВА МОЛОДИКА ЗМУШЕНІ ЗАПЛАТИТИ ШТРАФИ, ЯКІ ПЕРЕВИЩУЮТЬ ВАРТІСТЬ ВИКРАДЕНОГО

13 та 27 лютого 2019 року у справах щодо вчинення крадіжок із магазину АЗС БРСМ Нафта по вул. Хмельницьке Шосе, 9 в місті Кам’янці-Подільському, прийнято судові рішення у вигляді вироку. Згадуючи обставини кримінального провадження, 16 січня 2019 року в період часу із 2 години 20 хвилин по 2 годину 47 хвилин у приміщенні АЗС БРСМ Нафта два жителі міста, скориставшись тим, що касир, який перший раз заступив на чергування, не звертав на них увагу, зуміли викрасти солодощі та одну пляшку вина ігристого на загальну суму 1000 гривень, які непомітно для касира ховали у власні кармани.

Слідчим відділом Кам’янець-Подільського ВП ГУНП у Хмельницькій області у вказаних провадженнях проведено досудове розслідування, за результатами якого 4 та 5 лютого 2019 року до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду направлено обвинувальний акт за ознаками таємного викрадення чужого майна (крадіжки), тобто вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 185 КК України.

На суді свою вину обвинувачені визнали повністю, розповіли про обставини вчинення даних крадіжок та повністю відшкодували вартість викраденого. 13 та 27 січня 2019 року у судових розглядах вказаних проваджень Кам’янець-Подільським судом прийнято законні рішення, якими обвинувачених визнано винуватими

. Таким чином молодики додатково до відшкодування викрадених товарів змушені сплатити штрафи, які перевищують вартість викраденого майна.

Прокуратура

 

                                    ЗАВЕРШЕНО СУДОВИЙ РОЗГЛЯД У СПРАВІ ПРО ХУЛІГАНСЬКІ ДІЇ ІЗ ЗБРОЄЮ

29 січня 2019 року у справі щодо вчинення хуліганських дій поблизу магазину «Зоряний» що по вул. Космонавтів, 2 в місті Кам’янці-Подільському, під час чого було здійснено три постріли у потерпілого із револьвера, прийнято судове рішення у вигляді вироку. Згадуючи обставини кримінального провадження, 9 червня 2018 року близько 22 год. 50 хв. поблизу приміщення магазину «Зоряний» мешканець міста, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, у відповідь на зауваження потерпілого щодо справляння природних потреб в установленому для цього місці, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної і неповаги до суспільства, ігноруючи елементарні існуючі в суспільстві правила поведінки, моралі, добропристойності, безпричинно здійснив з револьвера три постріли в обличчя та грудну клітку потерпілого, в результаті чого заподіяв потерпілому легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я.

Слідчим відділом Кам’янець-Подільського ВП ГУНП у Хмельницькій області у вказаному кримінальному провадженні проведено досудове розслідування, за результатами якого 15 серпня 2019 року до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду направлено обвинувальний акт за ознаками грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства раніше судимим за хуліганство, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчиненого із застосуванням предмета, спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень (хуліганства), тобто вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України.

На суді свою вину обвинувачений не визнав та не розкаявся, однак це не завадило судді на підставі інших доказів встановити обставини вчинення даного злочину. 29 січня 2019 року у судовому розгляді цього провадження Кам’янець-Подільським судом прийнято рішення. Обвинуваченого у вчиненні даного кримінального правопорушення визнано винуватими та призначено покарання у виді позбавлення волі на тривалий термін.

Прокуратура

 

                                РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ПРОКУРАТУРИ ЩОДО ДОДЕРЖАННЯ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН

                                ТА ПРАВ ЛЮДИНИ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ ЄВРОПЕЙСЬКОЮ КОНВЕНЦІЄЮ ПРО ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ

                                                                            ТА ОСНОВОПОЛОЖНИХ СВОБОД

Прокуратура України відповідно до перехідних положень Конституції України продовжує виконувати функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою регулярно проводяться перевірки щодо додержання законів уповноваженими органами та суб’єктами, які здійснюють діяльність у вказаній сфері, а в разі виявлення порушень вносяться відповідні акти реагування.

Зокрема, місцевою прокуратурою у 2018 році за результатами комплексних та щомісячних перевірок ІТТ №6 ГУНП в області, щоквартальних перевірок Кам’янець-Подільського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в області та Кам’янець-Подільського МВ ГТУЮ в області, перевірок Кам’янець-Подільського РВ УДМС України в області та Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в області внесено 17 актів реагування щодо усунення порушень та додержання вимог законодавства, задля додержання конституційних прав громадян та прав людини, передбачених Європейською конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод.

За результатами розгляду даних актів реагування 4 посадові особи у 2018 році притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Робота на вказаному напрямі відповідно до перехідних положень Конституції України продовжується на період набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

Пркуратура

 

                                     Кам’янець-Подільська місцева прокуратура попереджає

                                     про збільшення випадків шахрайства в мережі Інтернет 

 

 Шахрайство в Інтернеті набуває все більших масштабів.

Все частіше на Кам’янеччині до правоохоронних органів надходять звернення ошуканих громадян, винахідливими інтернет-шахраями. Там де багато людей, а головне можливість для заробітку там і шахраї, злочинці вигадують все нові схеми з викачування грошей з користувачів. Анонімність шахраїв, велика кількість довірливих людей - все це підживлює цей своєрідний «бізнес».

Купуючи товари через інтернет-сайти пам’ятайте:

• завжди будьте пильними при здійсненні покупок через інтернет-ресурси (магазини, аукціони, дошки оголошень, соціальні мережі та ін.).

Навіть якщо ви досвідчений продавець чи покупець, при кожній новій покупці чітко дотримуйтесь правил безпеки.

• остерігайтесь значно занижених цін на товар, який ви хочете придбати.

• не купуйте те, за що просять попередню оплату, віддайте перевагу персональним зустрічам, а в разі відсутності такої можливості – скористайтеся послугами кур’єрських служб, які надають можливість розрахуватись при отриманні та перевірці товару.

• при проведенні оплати з/на банківський рахунок перевіряйте відповідність продавця реальному одержувачу грошових коштів.

• не здійснюйте покупки через інтернет шляхом використання реквізитів банківської карти на маловідомих сайтах.

• якщо виникли сумніви у порядності продавця, краще відмовтесь від угоди.

• коли дають номер карти для передоплати, радимо зайти на сайт кіберполіції, де в розділі «Стоп фрауд» ви можете перевірити номера наданого вам рахунку чи не входить він до списку шахрайських;

• ні в якому разі не повідомляйте ні номерів банківської карти ні номерів CVV2-коду третім особам.

Наголошуємо, що продаючи товар через інтернет, за допомогою бірж оголошень також можливо стати жертвою шахрая.

Так, під приводом оплати вашого товару шахрай буде намагатися взнати усі дані вашої платіжної картки, за допомогою яких зможе зняти гроші з вашого рахунку. Щоб вберегти себе від збитків необхідно запам’ятати наступні прості правила:

!!! для оплати на вашу картку достатньо знати номер з 16 цифр, в жодному разі не повідомляйте строк дії картки та СVV код (знаходиться на зворотній стороні картки);

!!! для оплати на вашу картку не потрібно отримувати жодних СМС повідомлень чи підходити до банкомату, не повідомляйте шахраям дані з СМС повідомлень, які надходять на вашу картку та не проводьте жодних операцій у банкоматі на їх вимогу. Будьте пильними та не дозволяйте себе ощукати!!!!!

 

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                                                                       Увага!!!

                              31.03.2019 закінчується термін подання щорічної декларації за 2018 рік

 

Упродовж 2018 року прокурорами Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури забезпечено участь у розгляді 68 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, складеними Управлінням захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Маємо велику практику спостережень за допущеними декларантами помилками, наслідками чого є, не мало не багато, а штраф + «почесне» місце в списку «реєстру корупціонерів», у зв’язку з цим варто звернути увагу, що з 1 січня 2019 року розпочався черговий етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.

Акцентуємо увагу на тому, що необхідно зробити декларанту.

По-перше, перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).

По-друге, перевірити термін дії та працездатність Вашого електронного цифрового підпису для роботи з Реєстром.

Типи декларацій, які зобов’язані подавати суб’єкти декларування.

Щорічна декларація: - термін подання – до 00 год. 00 хв. 1 квітня 2019 року

- подається за період з 1 січня 2018 по 31 грудня 2018 року

- відомості станом на 31 грудня 2018 року

Декларація перед звільненням:

- подається до припинення повноважень, але не пізніше дня припинення, за період який не був охоплений раніше поданими деклараціями

Декларація після звільнення:

- подається до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2019 року особами, які припинили у минулому році діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави -

у 2020 аналогічно подається особами, які припинили діяльність у 2019 році

- це остання для декларанта декларація та охоплює попередній рік з 1 січня по 31 грудня минулого року

Нагадуємо, що за порушення вимог фінансового контролю діючим законодавством України передбачено 2 види відповідальності: адміністративна – ст. 172-6 КУпАП та кримінальна – ст. 366-1 КК України.

 

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                                                               СТОП НАРКОТИКАМ

 

Завдяки скоординованим місцевою прокуратурою заходам та належно спланованим слідчим (розшуковим) діям працівниками Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області та Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Хмельницькій області викрито групу осіб, які займались незаконною реалізацією на території Кам'янець-Подільського району особливо небезпечного наркотичного засобу – канабісу.

Зловмисникам уже повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне зберігання з метою збуту, а також незаконний повторний збут особливо небезпечних наркотичних засобів, за попередньою змовою групою осіб, особою, яка раніше вчиняла злочин, передбачений ст. 309 КК України). Вказаних осіб затримано в порядку ст. 208 КПК України.

На строк досудового розслідування затриманим зловмисникам, судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Згідно ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

Наразі тривають слідчі (розшукові) дії.

 

Кам'янець-Подільська місцева прокуратура.

 

 

                          Кам’янець-Подільська місцева прокуратура у судовому порядку вимагає повернення

                       до державної власності 96-ти земельних ділянок загальною площею близько 200 гектарів

 

    Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Органами прокуратури області встановлено, що наказами Головного управління Держземагенства в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 96 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 192 га та загальною вартістю 5 760 000 грн., які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

Встановлено, що на час отримання спірних земельних ділянок громадяни, які отримали вказані земельні ділянки (загальною площею 192 га та загальною вартістю 5 760 000 грн.) вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання.

Таким чином, всупереч вимог ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України, при зверненні до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою, надавали недостовірну інформацію про те, що не використали право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

За змістом ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Оскільки передумовою набуття права власності третіх осіб на вказані земельні ділянки було попереднє незаконне їх вибуття із державної власності з порушенням вимог Земельного кодексу, а тому відповідно поза волею держави, інтереси держави підлягають захисту шляхом повернення до державної власності цих земельних ділянок.

Таким чином, 96 спірних земельних ділянок, загальною площею 192 га вартістю 5 760 000 грн. вибули з державної власності, поза волею держави в особі уповноваженого органу на розпорядження земельними ділянками даної категорії та в подальшому відчужені на користь третіх осіб.

У зв’язку із явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання недійсним наказів Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про надання у власність 96 земельних ділянок, розташованих на території Кам’янець-Подільського району, на користь держави.

Кам'янець-Подільська місцева прокуратута

 

                          За втручання Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури у державну власність

                буде повернуто земельну ділянку в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища

 

  Органами прокуратури приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності, в тому числі земель водного фонду.

За позовом Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави судом визнано незаконним та скасовано рішення Гринчуцької сільської ради, визнано недійсним свідоцтво про право власності на земельну ділянку, а також зобов’язано повернути в державну власність земельну ділянки, площею 0,12 га, надану для ведення садівництва, яка розташована в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища та відноситься до земель водного фонду.

Встановлено, що у 2016 році Гринчуцькою сільською радою незаконно передано у приватну власність місцевому жителю земельну ділянку, для ведення садівництва, яка розташована на землях водного фонду в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища.

Проте, згідно вимог ст.ст. 85, 88 Водного кодексу України, ст.ст. 60, 61, 84 Земельного кодексу України надання земель прибережної захисної смуги уздовж Дністровського водосховища у приватну власність, в тому числі для ведення садівництва заборонено.

Також, встановлено, що вказана земельна ділянка розташована в межах населеного пункту Кам’янець-Подільського району.

Таким чином, спірна земельна ділянка передана в приватну власність в порушення вимог ст.60 Земельного кодексу України та ст.ст.85,88 Водного кодексу України, оскільки надання земель прибережної захисної смуги у приватну власність законодавством не передбачено.

Окрім того, враховуючи те, що спірна земельна ділянка, площею 0,12 га знаходиться в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища та відноситься до категорії земель водного фонду, надання її для ведення садівництва, без зміни у встановленому законом порядку її цільового призначення, є порушенням вимог земельного законодавства.

Враховуючи викладене, рішення Гринчуцької сільської ради суперечать вимогам законодавства, порушують цивільні права та інтереси, що згідно зі ст.21 ЦК України, ст.152 ЗК України, що є підставою для визнання їх незаконними та скасування у судовому порядку.

Рішенням Кам’янець-Подільського міськрайонного суду позов місцевої прокуратури задоволено в повному обсязі, визнано незаконним та скасовано рішення органу місцевого самоврядування, визнано недійсним свідоцтво про право власності та зобов’язано повернути земельну ділянку в комунальну власність.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

 

                                          Інформація про результати діяльності Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури

                                                      щодо педставництва інтересів громадян та держави в суді

 

    В 2018 році місцевою прокуратурою з місцем дислокації м. Кам’янець-Подільський до суду пред’явлено 19 позовів на загальну суму 1 млн. 970 тис. грн., з них на кінець року задоволено 13 позовів на суму 1,5 млн. грн., 6 позовів перебуває на розгляді в суді.

Місцевою прокуратурою активізовано роботу щодо захисту інтересів держави у бюджетній сфері, зокрема при проведенні державних закупівель: упродовж поточного року пред’явлено 2 позови на суму 101 тис. грн. Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою виявлено порушення законодавства при проведенні публічних закупівель одним із виконавчих органів Кам’янця-Подільської міської ради.

 Встановлено, що у лютому 2018 року тендерним комітетом Управління визначено переможця відкритих торгів, з яким укладено договір про закуплю за бюджетні кошти 34 тис. літрів паливно-мастильних матеріалів – бензину марки А-92. Відповідно до умов вказаного правочину загальна вартість товарної продукції склала близько 900 тис. грн.

 Водночас, після проведення відкритих торгів, всупереч норм Закону України «Про публічні закупівлі» та положень укладеного договору, без будь-яких належних на те підстав, між замовником та постачальником укладено додаткову угоду, якою загальні обсяги пального, що планується закупити зменшено на 3 тис. літрів, а загальну вартість предмету закупівель зменшено лише на 267 грн.

Таким чином, протиправно збільшено ціну за одиницю товару, що не відповідає вимогам тендерної документації.

Також місцевою прокуратурою проведена робота щодо стягнення коштів пайової участі із забудовників міста.

До прикладу, рішенням господарського суду Хмельницької області від 03.04.2018 задоволено позовну заяву місцевої прокуратури про стягнення з ЖБК «Перлина Поділля» 498 тис. грн. коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Загалом, у минулому році місцевою прокуратурою заявлено 7 позовів про стягнення до міського бюджету 725 тис. грн. коштів пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам’янця-Подільського, які на сьогодні судом розглянуті та задоволені. За втручання місцевої прокуратури активізовано роботу комісії по нарахуванню збитків при міській раді.

За результатами опрацювання актів з визначення розмірів збитків місцевою прокуратурою вживалися заходи щодо стягнення їх у примусовому порядку.

Зокрема, в 2018 році місцевою прокуратурою до суду заявлено позовну заяву щодо стягнення 533 тис. грн. збитків, завданих використанням земельних ділянок комунальної власності без правовстановлюючих документів. Вказаний позов розглянуто судом та задоволено.

Разом з тим у минулому році місцевою прокуратурою до суду не заявлено жодного позову з метою приведення у відповідність розміру орендної плати за використання земель комунальної власності. Вказане пов’язане з тим, що технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста, яка затверджена рішенням Кам’янець-Подільської міської ради від 12.06.2016 та вступила в дію з 01.01.2017 не отримала позитивного висновку державної експертизи. Позитивний висновок державної експертизи технічної документації з оцінки земель м. Кам’янця-Подільського можливий лише після внесення меж міста до Державного земельного кадастру.

Згідно листа Кам’янець-Подільської міської ради від 16.11.2018 проведено роботу по встановленню меж міста та виготовленню необхідної землевпорядної документації, зокрема, 01.11.2018 відомості про адміністративну межу міста внесено до Державного земельного кадастру та отримано Витяг з Державного земельного кадастру про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць.

Після усунення вказаних недоліків в грудні поточного року технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Кам’янця-Подільського передана для проведення державної експертизи.

За результатами проведення експертизи та позитивного висновку, технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста буде передана розробником органу Держгеокадастру, що надасть змогу місцевій прокуратурі провести вивчення на предмет відповідності розміру орендної плати за використання земель комунальної власності вимогам Податкового кодексу України та Закону України «Про оцінку землі».

Реально виконано судові рішення за позовами прокуратури на суму 520 тис. грн. Залишились невиконаними судові рішення на суму 1710 тис. грн.

Внесено 5 скарг в порядку ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» на бездіяльність державних виконавців МВ ДВС ГТУЮ у Хмельницькій області, які задоволені, виявлені порушення усунуто.

Капм'янець-Подільська місцева прокуратура

 

                              Вісім років за ґратами проведе житель міста Кам’янця-Подільського за смертельне побиття брата

 

   За сприяння місцевої прокуратури Кам’янець-Подільським міськрайонним судом засуджено 45-річного чоловіка до восьми років позбавлення волі за нанесення тяжких тілесних ушкоджень своєму рідному братові, що спричинило його смерть (ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу).

Трагедія сталась в листопаді 2018 року в місті Кам’янці-Подільському під час раптово виниклої словесної суперечки.

В судовому засіданні обвинувачений винність в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю, розкаявся у вчиненому суспільно небезпечному діянні та дав суду правдиві показання.

Крім того, твердження обвинуваченого про те, що він заподіяв потерпілому тілесні ушкодження при перевищені меж необхідної оборони та у стані сильного душевного хвилювання, що раптово виникло внаслідок тяжкої образи з боку потерпілого, суд оцінив критично та розцінив як намагання уникнути відповідальності за вчинений умисний тяжкий злочин, оскільки зазначені твердження будь-якими належними, допустимими та достатніми доказами стороною захисту не доведені, а навпаки спростовані доказами сторони обвинувачення.

Під час судового розгляду правопорушника утримували під вартою. До набрання вироком законної сили чоловік перебуватиме у ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор».

Кам'янець-Подільська місцева прокуратура.

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *