програма

ЗАТВЕРДЖЕНО:

рішенням 10 сесії Пановецької Сільської ради №24 від 27.02.2017 р.

ПРОГРАМА «Забезпечення функціонування водопровідно- каналізаційного господарства»

1. Загальні положення Селищна Програма «Забезпечення функцфонування водопровідно- каналізаційного господарства» на 2017-2020 рр. (далі програма) розроблена відповідно до Закону України від 3.03.2005 р.№ 2455-ІV «Про загальну державну програму «Питна вода України» на 2006-2020 рр.» і спрямована на реалізацію державної політики щодо забезпечення населення якісною питною водою відповідно до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання». Забезпечення населення питною водою є однією з пріоритетних проблем, розв’язання якої необхідно для збереження здоров’я, поліпшення умов діяльності і підвищення життя населення. Програма визначає основну стратегію підвищення рівня та розширення надання послуг з водопостачання та водовідведення, поліпшення якості питної води та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства населених пунктів Пановецької сільської ради .

2. Сучасний стан водопостачання та водовідведення Сучасний стан водопровідно-каналізаційного господарства селища характеризується незадовільним технічним станом споруд і обладнання, систем водопостачання і водовідведення через дефіцит коштів. Водопостачання населення населених пунктів Пановецької сільської ради забезпечується ресурсами підземних прісних вод. Централізованим питним водопостачанням забезпечено 75 відсотків населення населених пунктів. (с.Цибулівка ,НИЖНІ Панівці,П’ятий куток). Водопровідна мережа селищних населених пунктів району досить розвинута. Технічний стан водопровідних мереж незадовільний. Металеві труби зношені на 30 відсотків і потребують заміни. Надання послуг населенню з точки зору надійності, якості та безпеки послуг водопостачання погіршується з таких основних причин: - аварійність водопровідної мережі та склепу; - низький рівень охоплення населення послугами, нераціональне використання питної води . Високий рівень зношеності споруд, мереж, призводять до частих аварій, значних витрат води та енергетичних ресурсів і викликають дестабілізацію водозабезпечення населених пунктів .

3. Мета і основні завдання Програми

Метою програми є розробка ефективних заходів, спрямованих на задоволення потреб населення , що проживає на території Пановецької сільської ради, в економічно доступних послугах з водопостачання та водовідведення належного рівня та якості відповідно до вимог державних стандартів; створення умов для сталої роботи та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства; забезпечення безпечного функціонування водопровідної і каналізаційної систем; економічного і раціонального використання енергоресурсів; розширення рівня надання послуг. Для досягнення мети передбачається вирішити питання: - доведення якості питної води до необхідних вимог; - зменшення нераціонального використання води; - збільшення обсягу надання послуг; - підвищення надійності та ефективної роботи систем; - впровадження енергозберігаючих технологій. Реалізація цієї програми принесе користь здоров’ю населення, сприятиме охороні навколишнього середовища від забруднення та стимулюватиме економічний розвиток селища.

4. Напрямки та заходи виконання Програми

Виконання програми здійснюється за такими основними напрямками: - охорона і раціональне використання джерел питного водопостачання; - розвиток та реконструкція систем водопостачання та водовідведення ресурсо та енергозберігаючими технологіями підготовки питної води Заходами передбачається здійснити реконструкцію діючих систем водопостачання без збільшення потужностей діючих водопровідних споруд, поліпшення якості питної води, підвищення надійності експлуатації систем водопостачання і водовідведення, зменшення енергоспоживання Виконання програми здійснюється за такими напрямами: - забезпечення енергозбереження; - підвищення надійності роботи систем питного водопостачання; - економія водних ресурсів; - поліпшення якості води; - розвиток систем водопостачання та водовідведення. Забезпечення енергозбереження передбачає: - усунення витоків і непродуктивних витрат води; - зниження енергоємності систем; - здійснення обліку води; Цей напрям є особливо важливим, оскільки подача і розподіл води у водопровідних мережах та транспортування стічних вод належить до найбільш енергоємних робіт і значна частка в собівартості і тарифах на водопостачання припадає саме на електроенергію. Підвищення надійності роботи системи питного водопостачання передбачає: - будівництво нових мереж водопостачання; - реконструкцію ,модернізацію водопровідних систем населених пунктів; - реконструкцію систем питного водопостачання на підставі сучасних гідравлічних розрахунків; - капітальний ремонт систем питного водопостачання та водовідведення. Економія водних ресурсів передбачає: - зменшення витрат води завдяки реконструкції мереж та споруд систем водо забезпечення; - облік води на всіх етапах водопостачання, - заміну старих та аварійних магістральних водопроводів і водопровідної мережі. Створення альтернативних джерел водопостачання передбачає: - максимальне задіяння місцевих підземних джерел водопостачання; - розвиток групових, локальних та альтернативних водопроводів. Поліпшення якості води передбачає: - забезпечення норм санітарних охоронних зон систем водопостачання; - розвиток і зміцнення матеріальної бази аналітичних лабораторій по контролю водних ресурсів та якості питної води.

Розвиток систем водопостачання та водовідведення передбачає: - будівництво нових та розширення існуючих систем водозабезпечення - забезпечення питною водою ДНЗ «Колосок» у с.Панівці. - заміну аварійних ділянок водопровідних мереж та каналізаційних колекторів, насамперед напірних; - проведення робіт із санації, ремонту та відновлення мереж; - розширення надання послуг з водовідведення та поліпшення їх якості; - впровадження нових технологій, що забезпечать економічне транспортування та необхідну якість очищення стічних вод.

Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється за рахунок: - коштів місцевих бюджетів (з урахуванням заходів, які фінансуються у рамках державних, регіональних та галузевих програм і проектів, що реалізуються); - коштів Державного бюджету України. Реконструкція і будівництво системи питного водопостачання та водовідведення здійснюється за рахунок субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам на виконання заходів з попередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві у разі їх передбачення в Державному бюджеті України на відповідний рік, а також коштів місцевих бюджетів та підприємств на умовах спів фінансування.

Головними розпорядниками бюджетних коштів з виконання заходів Програми є: - на місцевому рівні виконавчий комітет Пановецької сільської ради.

5. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть можливість забезпечити: - реалізацію державної політики у сфері питної води та питного водопостачання; - підвищення рівня якості послуг, що надаються населенню селища з питань водопостачання та водовідведення; - поліпшення санітарно-епідемічної ситуації щодо забезпечення питною водою населення; - забезпечення питною водою ДНЗ «Колосок» у с.Панівці. - охорону і раціональне використання джерел питного водопостачання;

Сільський голова                                    А.М.Костюк

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *