рішення

                                                                                             Р І Ш Е Н Н Я

Двадцять першої сесії сільської ради від грудня 2018 року № 8

с. Панівці.

Про сільську комплексну програму соціального захисту населення на 2019- 2020 роки.

Керуючись ч. 1, п.22 , ст. 26 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні „ сільська рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Затвердити сільську комплексну програму соціального захисту населення на 2019 - 2020 роки (далі Програма ), (додається ).

2. Виконкому сільської ради щорічно при формуванні сільського бюджету , передбачати виділення коштів на виконання заходів Програми 3. Контроль за виконанням рішення покласти на виконком сільської ради .

Сільський голова : А.Костюк.

Додаток

до рішення 21-ої сесії сільської ради VІІ-скликання від грудня 2018 року № 8

Сільська Комплексна Програма соціального захисту населення на 2019- 2020 роки.

Сільська комплексна програма соціального захисту населення на 2019-2023 роки (далі Програма) розроблена відповідно до Законів України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"» "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про реабілітацію інвалідів в Україні" „Про соціальні послуги”, «Про забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок в Україні», «Про попередження насильства в сім’ї». та районної програми соціального захисту населення на 2019- 2023 роки.

На обліку в сільській раді перебуває: 30 учасників бойових дій 5 багатодітних сімей 5 ліквідаторів аварії на ЧАЄС 13 - інвалідів дитинства 20 інвалідів загального захворювання 30 одиноких та одиноко проживаючих пенсіонерів Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма

Основними проблемами в соціальній сфері , на розв’язання яких спрямована Програма, є недостатні обсяги державних соціальних гарантій для забезпечення соціального захисту окремих категорій населення, а також недостатність фінансування заходів соціального захисту населення. Мета Програми. Метою Програми є подальше вирішення невідкладних питань організаційно-правового та інформаційного забезпечення, матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування малозабезпечених громадян, здійснення конкретних заходів спрямованих на забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень, надання адресної підтримки незахищеним верствам населення, соціально-правової, трудової та медичної реабілітації інвалідів, залучення до співробітництва недержавних громадських організацій з державними установами.

Пріоритетні напрями Програми . - підтримка інвалідів, ветеранів війни та праці , учасників бойових дій,сімей загиблих; - надання соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення з числа одиноких пенсіонерів, інвалідів з метою їх підтримки ; - забезпечення надання соціальної і матеріальної допомоги особам, які опинилися в екстремальній ситуації у зв’язку з важкою хворобою , пожежею, постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, тощо; - забезпечення матеріальної та соціальної допомоги дітям- інвалідам. При розробці програми враховувались наступні обставини: - доцільність поліпшення організаційно- правового забезпечення, надання фінансової допомоги та підтримки ; - необхідність збереження пріоритетних напрямів соціального захисту, що дозволяють реально підтримувати життєдіяльність найбільш соціально незахищених верств населення. Фінансово- економічне обгрунтування Програми.

Фінансування заходів щодо виконання Програми здійснюватиметься за рахунок коштів сільського, районного та державного бюджетів із залученням інших джерел фінансування , не заборонених законодавством . Щорічно при формуванні сільського бюджету планується передбачити, виходячи із фінансових можливостей , кошти на виконання заходів комплексної програми соціального захисту населення на 2019- 2020 роки.

Для забезпечення реалізації Програми передбачається також залучення благодійних внесків та гуманітарної допомоги. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, строки виконання Програми Одним з основних шляхів поліпшення соціальної ситуації в громаді є відповідне формування соціальної політики . Ухвалення Програми забезпечить ефективне розв’язання соціальних проблем мешканців сільської ради.

Початок дії Програми: 1 січня 2019 року. Закінчення дії Програми: 31 грудня 2020 року.

У розрізі Програми планується здійснити такі заходи :

Розділ 1. Загальносільські заходи.

1. Проведення заходів вшанування багатодітних сімей , жінок – інвалідів до Дня матері. Проведення заходів з нагоди дня пам’яті та скорботи та Перемоги у другій світовій війні. Установи культури, освіти, виконком сільсьткої ради. Травень 2019- 2020 р.р.

2. Проведеня заходів з нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку , Дня ветерана , Дня Козацтва. Установи культури, освіти, виконком сільсьткої ради. Жовтень 2019- 2020 р.р.

3. Проведення заходів з нагоди Дня інвалідів. Виконком сільської ради Грудень 2019-2020 р.р.

4. Проведення заходів з нагоди дня Святого Миколая для дітей інвалідів . Виконком сільської ради Грудень 2019-2020 р.р.

Розділ 11. Соціальний захист інвалідів, пенсіонерів, ветеранів війни та праці, одиноких непрацездатних громадян, багатодітних сімей , учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

1. Забезпечення ведення реєстру осіб, які мають право на пільги. Виконком сільської ради 2019-2020 р.р.

2. Сприяння працевлаштуванню випускгників навчальних закладів, які мають обмежені можливості. Виконком сільської ради 2019-2020 р.р.

3. Двічі на рік проводити обстеження матеріально- побутових умов проживання інвалідів , з визначенням потреби у наданні необхідної допомоги та забезпеченні належного соціального обслуговування потребуючих. Виконком сільської ради 2019-2020 р.р.

4. Сприяння в забезпеченні засобами пересування , реабілітації , протезними виробами інвалідів з дитинства та санаторно- курортним лікуванням інвалідів загальноно захворювання. Виконком сільської ради 2019-2020 р.р.

5. Сприяння проведенню тематичних просвітницько- інформаційних , культурно- творчих програм для осіб з обмеженими можливостями та ветеранів . Установи культури, освіти, виконком сільсьткої ради. 2019-2020 р.р.

6. Надання матеріальної допомоги фізичним та юридичним особам на лікування, вирішення соціально - побутових проблем . Виконком сільської ради 2019-2020 р.р.

7. Сприяння в наданні одноразової допомоги особам, при здійсненні захоронення громадян , які не працювали, не одержували пенсій , не навчались , не перебували на обліку в центрі зайнятості , неповноллітніх дітей , а також невідомих та одиноких громадян. Виконком сільської ради 2019-2020 р.р.

8. Вжиття заходів щодо усунення комунікаційних , будівельних та інших перешкод, що заважають доступу особам з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів солціальної інфраструктури. Установи культури, освіти, охорони здоров’я , виконком сільсьткої ради. 2019-2020 р.р. Очікувані результат Реалізація заходів Програми забезпечить можливість отримати соціально незахищеним громадянам різних видів додаткових соціальних послуг та допомоги, що дозволить пом’якшити соціальну напругу, пов'язану з негативним впливом фінансово-економічної кризи і відчути реальну допомогу з боку місцевої влади. Завдяки реалізації Програми буде досягнута основна мета – покращення добробуту та якості життя мешканців громади..

Координація та контроль за ходом виконання програми Контроль за виконанням Програми здійснює сільський голова .

Сільський голова : А.Костюк.

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *