ПАНОВЕЦЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

сесії  сільської ради

від         2020 року №

с. Панівці

Про встановлення ставок акцизного податку

з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної

торгівлі підакцизних товарів на тариторії сільської ради на 2021 рік.

На підставі статті 25З Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до пункту 20.2 /3 статті 69 Бюджетного кодексу України та відповідно до підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 і підпункту 215.3.10 пункту 215.3 статті 212 Податкового кодексу України із врахування змін відповідно до Закону України від 20.12.2016 № 1791- VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році»  сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положенняпроакцизнийподаток та ставки акцизногоподатку на 2021 рік ( додаток 1 )

2. Кошти від сплати акцизного податку зреалізації суб’єктамигосподарюванняроздрібноїторгівліпідакцизнихтоварівзараховуються до сільського бюджету на рахунок відкритийКам’янець – Подільським управліннямДержавноїказначейської служби України Хмельницькоїобластізгідно з кодами класифікації доходів бюджету.

3. Оприлюднити рішення в засобах масової інформації або в інший можливий спосіб, копію рішення в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття подати до ГУ ДФС у Хмельницькій області

4. Дане рішення вступає в силу з 01січня 2021 року.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету і фінансів ( голова комісії  О.Качуровська  )

Сільський голова                 А. Костюк

Додаток  1

до  рішення   сесії сільської  ради

від                   2020 року  №

про  акцизний   податок  з  реалізації  суб’єктами

господарювання  роздрібної   торгівлі

1. Загальні  положення.

Акцизний  податок  в  частині  реалізації  суб’єктами  господарювання  роздрібної   торгівлі  підакцизних   товарів  запроваджується  відповідно  до  підпункту  212.1.11, пункту  212.1. статті  212  та   підпункту  215.3.10  пункту  215.3.статті 215  чинного  Податкового  кодексу   України .

2. Платники  податку

2.1 Платниками  акцизного  податку  з  реалізації  суб’єктами  господарювання  роздрібної  торгівлі   підакцизних  товарів  являються  особи  суб’єкти  господарювання  роздрібної  торгівлі , які  здійснюють  реалізацію  підакцизних   товарів .

2.2. Особи - суб’єкти   господарювання  роздрібної  торгівлі , які  здійснюють   реалізацію  підакцизних    товарів, підлягають   обов’язковій   реєстрації  як  платники   податку  контролюючими  органами.

3. Об’єкти   оподаткування

Об’єктами    оподаткування  є  операції  з  реалізації  суб’єктами  господарювання  роздрібної  торгівлі   підакцизних  товарів .

4. База   оподаткування

Базою  оподаткування  акцизного  податку  є  вартість ( з  податком  на  додану   вартість )  підакцизних  товарів , що  реалізуються  суб’єктами  господарювання  роздрібної  торгівлі   підакцизних  товарів .

5.1  До   підакцизних   товарів  належать :

- Спирт   етиловий   та  інші   спиртові   дистиляти , алкогольні   напої, пиво ;

- Тютюнові  вироби ,  тютюн  та  промислові  замінники   тютюну ;

5.2. Ставки    податку  для  підакцизних  товарів:

- для  пива , алкогольних  напоїв , тютюнових  виробів,  тютюну  та  промислових замінників  тютюну, реалізованих  відповідно  до  підпункту  213.1.9.  пункту  213.1 статті 213  Податкового  кодексу України   в  розмірі   5  відсотків   від  вартості  ( з  податком   на  додану вартість );

6. Дата   виникнення   податкових  забов’язань

Датою  виникнення   податкових  забов’язань  щодо  реалізації  суб’єктами  господарювання   роздрібної  торгівлі   підакцизних  товарів   є  дата  здійснення   розрахункової  операції  відповідно  до  Закону  України  «Про застосування  реєстраторів  розрахункових  операцій  в  сфері  торгівлі , громадського  харчування  та  послуг ,  а  у  разі   реалізації  товарів  фізичними  особами -  підприємцями , які  сплачують  єдиний податок - є  дата  надходження  оплати  за  проданий  товар ».

7.Порядок   і  строки   сплати  податку

7.1 Суми   податку   перераховуються   до  селищного  бюджету   суб’єктами  господарювання  роздрібної  торгівлі ,  які  здійснюють  реалізацію   підакцизних - товарів, протягом  10  календарних днів,  що  настають  за   останнім  днем   відповідного  граничного  строку,  передбаченого Податковим  кодексом  України  для  надання  податкової  декларації  за  місячний  податковий  період.

7.2. Особа - суб’єкт  господарювання    роздрібної   торгівлі ,  який  здійснює реалізацію   підакцизних  товарів ,  сплачує  податок  за  місцем  здійснення  реалізації   таких  товарів .

8. Контроль   за  сплатою  податку

Контроль   за  правильністю   обчислення   і  своєчасністю   сплати  до  бюджету  акцизного   податку  з  реалізації  суб’єктами  господарювання  роздрібної  торгівлі  підакцизних  товарів  здійснюються   контролюючими органами .

Секретар   сільської  ради :                    Р.Гожий